Чемпіонат Європи з пауерліфтингу серед усіх вікових груп, що 3-8 травня прийняло чеське місто Пльзень, завершився тріумфом збірної України. У перемоги нашої команди в підсумковому заліку серед чоловіків, юнаків та дівчат вагомий внесок зробили представники Донецької області.
Кожен із 10 спортсменів Донеччини відзначився нагородою хоча б в одній змагальній вправі – у пауерліфтингу кращі визначаються в силовому триборстві, що складається з присідання, жиму лежачи та станової тяги. Вісім пауерліфтерів регіону піднялися на п’єдестал пошани за сумою трьох вправ, а гімн України на честь перемог лунав тричі.
Серед чоловіків у ваговій категорії до 93 кг чемпіоном Європи став Костянтин Мусієнко з Дружківки. У присіданні Костянтин зафіксував штангу вагою 375 кг, здобувши малу срібну нагороду. У жимі лежачи йому, як завжди, не було рівних: 325 кг і мале «золото». Додавши у становій тязі 300 кг, Костянтин у сумі триборства зібрав 1000 кг. Відзначимо, що цей результат дозволив спортсмену також виграти абсолютний залік чемпіонату Європи!
Ще один титулований пауерліфтер Донеччини Олександр Рубець у ваговій категорії до 105 кг став срібним призером із сумою триборства 992,5 кг: у присіданнях – 400 кг (мала золота медаль), у жимі лежачи – 275 кг, у становій тязі – 317,5 кг.
Третій представник Донеччини у чоловічій віковій групі Олександр Агаджанян з Дружківки зміг здобути малу бронзову нагороду у становій тязі, зафіксувавши 192,5 кг у ваговій категорії до 59 кг. За загальною сумою Олександр посів четверту сходинку турнірної таблиці.
Серед юніорок Альона Борщевська з Дружківки піднялася на третю сходинку п’єдесталу в категорії до 76 кг з результатом 470 кг. Вона стала другою в присіданнях (190 кг), жимі лежачи (115 кг) і третьою в становій тязі (165 кг).
У віковій групі дівчата звання чемпіонки Європи в категорії до 63 кг виборола Марія Збандут із Мангуша. За сумою триборства спортсменка зібрала 402,5 кг: у присіданнях – 175 кг (мале «золото»), у жимі лежачи – 90 кг (мале «срібло»), у становій тязі – 137,5 кг (мале «срібло»).
Регіна Фурсенко з Дружківки в категорії до 57 кг серед дівчат стала срібною призеркою із сумою 315 кг: у присіданнях – 127,5 кг (2 місце), у жимі лежачи – 67,5 кг, у становій тязі – 120 кг (3 місце).
Чотири пауерліфтери Донецької області відзначилися нагородами у віковій групі юнаки. Абсолютний залік і змагання у ваговій категорії до 83 кг виграв Давид Рубець із Мангуша з результатом 620 кг у триборстві: став першим у присіданнях (252,5 кг) і становій тязі (212,5 кг), другим у жимі лежачи (155 кг).
Володимир Ільцев із Мангуша в категорії до 120 кг отримав «золото» із сумою 655 кг: у присіданнях він зафіксував штангу вагою 270 кг, у жимі лежачи – 145 кг, у становій тязі – 240 кг.
Микола Годунов з Дружківки в категорії до 66 кг став другим із результатом 457,5 кг: у присіданнях – 190 кг (2 місце), у жимі лежачи – 92,5 кг (1 місце), у становій тязі – 175 кг (2 місце).
Василь Збандут із Мангуша в категорії до 74 кг здобув мале «золото» у становій тязі (240 кг) і малу «бронзу» в жимі лежачи (122,5 кг).
Підготували спортсменів тренери Іван Збандут, Сергій Федоренко, Катерина Бородай-Збандут, Віталій Папазов.
![](/storage/app/thumbnails/7ef/2ab/f4d/1_Powerlifters_of_Ukraine_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/9ab/02a/1e2/2_Powerlifters_of_Druzhkivka_Donetsk_region_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/467/c30/ebe/3_Powerlifters_of_Donetsk_region_Mangush_sub-juniors_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/221/70d/908/4_Musiienko_Kostiantyn_Rubets_Oleksandr_powerlifting_05_2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/041/188/b37/5_Zbandut_Mariia_powerlifting_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/33b/0bf/aba/6_Zbandut_Mariia_powerlifting_gold_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/e29/c21/db2/7_Fursenko_Rehina_powerlifting_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/868/063/7ca/8_Fursenko_Rehina_powerlifting_silver_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/90d/7ae/f59/9_Hodunov_Mykola_powerlifting_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/c9f/b08/7a3/10_Fursenko_Rehina_Hodunov_Mykola_powerlifting_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/2eb/e18/d96/11_Zbandut_Vasyl_powerlifting_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/51f/1c8/de2/12_Rubets_David_powerlifting_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/14f/e3e/152/13_Rubets_David_powerlifting_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/1ee/7da/840/14_Rubets_David_powerlifting_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/2af/ced/a0d/15_Iltsev_Volodymyr_powerlifting_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/78b/18c/d48/16_Borshchevska_Alona_powerlifting_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/aa0/883/fcf/17_Borshchevska_Alona_powerlifting_bronze_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/3f8/7cc/45e/18_Ahadzhanian_Oleksandr_powerlifting_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/c74/7ac/8ae/19_Ahadzhanian_Oleksandr_powerlifting_bronze_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/29c/cb6/2f4/20_Musiienko_Kostiantyn_powerlifting_05-2022_1_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/5f3/754/2b8/21_Musiienko_Kostiantyn_powerlifting_05-2022_2_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/169/051/4fd/22_Musiienko_Kostiantyn_powerlifting_05-2022_3_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/cdf/3bd/991/23_Musiienko_Kostiantyn_powerlifting_winner_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/c20/6cb/cad/24_Rubets_Oleksandr_powerlifting_05-2022_1_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/d1f/b2c/b9a/25_Rubets_Oleksandr_powerlifting_05-2022_2_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/616/893/532/26_Rubets_Oleksandr_powerlifting_silver_05-2022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/da1/126/32a/27_Musiienko_Kostiantyn_Rubets_Oleksandr_powerlifting_05-2022_1_820x360.jpg)