Оголошені результати ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу молодіжних науково-технічних проєктів «InventorUA». У фінальному етапі взяли участь понад 180 юних дослідників, серед них — шість школярів з Донецької області. Досягнення донеччан вражають: одна золота, одна срібна та дві бронзові нагороди. Усі вони – учні школи №9 з Покровська.
Переможці ІІ етапу конкурсу:
•Номінація «Стійкий життєвий простір» (старша вікова категорія)
І місце — Микита Теличко, учень 10 класу школи №9 м. Покровськ.
Наукові керівники: Дар’я Литвин, Гліб Ступак.
Проєкт: інтерактивний словник для вивчення жестових мов. Система базується на технологіях комп'ютерного зору й відкритих базах даних, забезпечуючи точне розпізнавання жестів і візуальний зворотний зв'язок. Цей інноваційний інструмент сприяє ефективному навчанню жестовій мові.
•Номінація «Прикладні інженерні технології» (молодша вікова категорія)
ІІ місце — Нікіта Литвин, учень 8 класу школи №9 м. Покровськ.
Наукові керівники: Дар’я Литвин, Владислав Лебедєв.
Проєкт: PenguTime — інтерактивний пристрій на базі Arduino Uno для планування та ефективного використання часу школярами. Пристрій демонструє, як сучасні технології можуть допомогти учням у розв'язанні повсякденних проблем.
•Номінація «Цифрові технології» (молодша вікова категорія)
ІІІ місце — Дмитро Філь, учень 8 класу школи №9 м. Покровськ.
Наукові керівники: Дар’я Литвин, Гліб Ступак.
Проєкт: «SafeStep» — інтерактивний вебсайт для навчання дітей мінно-вибуховій безпеці. Він сприяє формуванню життєво важливих навичок безпечної поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
•Номінація «Цифрові технології» (старша вікова категорія)
ІІІ місце — Богдан Басараб, учень 10 класу школи №9 м. Покровськ.
Наукові керівники: Дар’я Литвин, Гліб Ступак.
Проєкт: «SecureTalk» — сервіс для безпечного обміну повідомленнями з функцією їх самознищення. Проєкт забезпечує конфіденційність бізнес-комунікацій і відповідає сучасним викликам у сфері кібербезпеки.
Крім цього, 29 учасників конкурсу отримали сертифікати Ukrainian Future, бізнес-інкубатора МАНУ, які надають право автоматичного зарахування на програму UF Startup School Beginner. Серед них наші учні - Богдан Басараб, Дмитро Суржа, Микита Теличко. Учасники зможуть здобути базові знання про стартап-екосистему та зробити перші кроки до створення власного бізнесу.
Вітаємо переможців і бажаємо їм подальших звершень!