



Мешканці населених пунктів, наближених до лінії бойового зіткнення, вимушені тижнями, а то й місяцями жити в підвалах без доступу до води, світла та базових умов для життя. Як наслідок, багато хто має серйозні проблеми зі стопами: деформовані нігті, суху шкіру, тріщини та мозолі.
Щоб допомогти відновити здоров’я і комфорт евакуйованим, Благодійний фонд «Схід SOS» реалізує проєкт «Під крилом турботи». Ініціатива вже охопила майже 60 мешканців і мешканок геріатричних центрів у Стецевій та Калуші на Івано-Франківщині. Це люди старшого віку та представники маломобільних груп населення, евакуйовані командами БФ «Схід SOS» з Донеччини, які потребують постійного догляду. Візити фахівчинь центру подології «Легка хода» відбуваються регулярно – раз на три місяці.
«Подологія – це насамперед про здоров’я, гідність і комфорт пересування. Люди часто роками ігнорують біль, тріщини, мозолі, грибок тощо. А ці проблеми впливають на поставу, стан суглобів і навіть на загальне самопочуття. Подолог – це фахівець, який не просто надає естетичний догляд, а лікує і допомагає запобігти ускладненням. Це турбота, що повертає людям відчуття повноцінності», – зазначила менеджерка із залучення партнерств напряму відбудови БФ «Схід SOS» Світлана Агаджанян.
Команда БФ «Схід SOS» забезпечує повний цикл підтримки для евакуйованих: від евакуації до пошуку постійного місця проживання. Фонд створив 650 місць для розміщення людей старшого віку та людей з інвалідністю в прихистках на Івано-Франківщині (села Блюдники, Стецева, селище Лисець, міста Калуш і Снятин), Тернопільщині (село Пробіжна та Колиндяни), Черкащині (місто Умань), Київщині (село Медвин), Вінниччині (село Плисків) і Закарпатті (село Нересниця).
«У прихистку гостра нестача соціальних послуг, зокрема перукарських та медичних консультацій. Бракує вузькопрофільних фахівців: дерматолога, трихолога, подолога. Після оплати проживання підопічним залишається лише близько 25% пенсії, часто мінімальної. У таких умовах будь-яка допомога – це не просто цінність, це життєва необхідність, яка приносить людям тепло та надію», – поділився директор Калуського геріатричного центру Василь Ільницький.
За матеріалами БФ «Схід SOS»



