портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Підстави перетину лінії розмежування під час карантину

Опубліковано 30 квітня 2020 року, 17:15

Гуманітарними (соціальними) підставами для перетину контрольних пунктів в’їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, під час обмеження через коронавірусну інфекцію є:

Необхідність дотримання принципу єдності сім’ї.

У випадках спільної подорожі членів сім’ї, що мають різну реєстрацію місця проживання, за наявності підстав для перетину адміністративного кордону хоча б у одного члена сім’ї, інші члени сім’ї також допускаються до перетину. Допускається перетин адміністративного кордону дитиною без супроводу з метою возз’єднання із сім’єю, за умови відсутності підстав до перетину адміністративного кордону у супроводжуючої особи, проте одночасно з іншої сторони адміністративного кордону дитину має очікувати уповноважена особа (один з батьків, опікун, інша уповноважена особа);

Випадки смерті.

Випадки смерті близьких родичів (необхідність організації поховань) або важкої хвороби родичів (підставою можуть бути копії довідок про смерть, медичних довідок, копії паспортів хворих або померлих).

Випадки тяжких та хронічних хвороб.

Випадки тяжких та хронічних хвороб (інсулінозалежний діабет,  онкологічні захворювання, потреба в антиретровірусній, протитуберкульозній операції), необхідність поповнення запасів ліків та проходження регулярного лікування чи терапії (підставою може бути копії медичних довідок, рецептів).

Перетин адміністративного кордону особами, які не мають зареєстроване місце проживання.

Перетин адміністративного кордону особами, які не мають зареєстроване місце проживання на підконтрольної/непідконтрольній Уряду України території, проте вони можуть в іншій спосіб підтвердити факт постійного проживання на цій території (підставою можуть бути копії паспортів родичів чи членів сім’ї, які проживають у напрямку слідування, документи чи копії що підтверджують право власності на нерухоме майно або місце роботи).

Особа має документи, що підтверджують право на постійне чи тимчасове проживання у третій країні.

Коли особа має документи, що підтверджують право на постійне чи тимчасове проживання у третій країні та за наявності підтвердження запланованої евакуації до цієї держави (підставою можуть бути посвідки на проживання, білети, листування).

Інші випадки.

Випадки, коли є підстава вважати, що ситуація вимагає невідкладного перетину особою адміністративного кордону у будь-якому напрямку з гуманітарних міркувань, або з метою запобігання порушення основних прав (приклад, у випадку політичного переслідування на окупованої території тощо).

Рішення щодо перетину контрольних пунктів в’їзду-виїзду особами, що перетинають лінію розмежування, приймається командуванням Операції об’єднаних сил.

З проблемних питань населенню звертатись до Саll-центру Об’єднаних сил за телефонами: 0(800)50-04-10, (097) 988-90-40, (095) 127-58-52, (044) 454-44 -99.