портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Питання реабілітації дітей з інвалідністю

Опубліковано 13 лютого 2020 року, 16:51 , Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації

Механізм забезпечення дітей з інвалідністю реабілітаційними заходами визначено постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 309 (із змінами від 04.12.2019) «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю» (далі-Порядок).

Відповідно до п.8 Порядку вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень.

Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.

Перелік закладів охорони здоров’я,  реабілітаційних установ формується Фондом соціального захисту інвалідів (далі – Фонд), з яким можливо ознайомитися на сайті  Мінсоцполітики (www.msp.gov.ua) у розділі «Інвалідність» ‒ «Реабілітація дітей з інвалідністю».

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до місцевого органу заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі (далі - заява) із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:

паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

Консультації з питань організації забезпечення дітей з інвалідністю реабілітаційними заходами можливо отримати в органах соціального захисту населення за місцем проживання.