Засідання Оперативного штабу з питань координації надання допомоги під час пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території України, найбільш вразливій категорії осіб з інвалідністю внаслідок війни, ветеранів війни та членів сімей загиблих воїнів, утвореного Міністерством у справах ветеранів України, відбулося в онлайновому режимі сьогодні, 30 вересня.
У засіданні, яке відбулося під головуванням заступника Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексія Ілляшенка, взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, регіональних та місцевих органів влади, а також майже 50 представників ветеранських громадських організацій.
Вказане засідання відбулося задля опрацювання можливих викликів та загроз, які потребуватимуть миттєвого реагування в умовах періодичних спалахів захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 на території України.
Під час засідання представниками Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» було наголошено на важливість вакцинації під час пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Представники ветеранської спільноти поділилися досвідом роботи під час реалізації заходів по запобіганню поширенню на території України COVID-19.
Нагадуємо, що Міністерством соціальної політики України запроваджено соціальний проєкт, створений для надання адресної допомоги вразливим верствам населення на період карантину.
У межах забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 «Про розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення» розпочинає функціонування інформаційна онлайн-платформа «Допомога поруч». Вона розміщена за посиланням https://dopomoga.msp.gov.ua.
Проєкт об’єднує зусилля благодійних та громадських організацій, бізнесу, волонтерів, небайдужих громадян, органів державної влади і місцевого самоврядування з виявлення потреб людей через «гарячі» телефонні лінії, звернення та надання їм необхідної допомоги.
Завдяки соціальному онлайновому проєкту оперативно визначаються потреби найбільш вразливих верств населення в період карантину, а саме:
· одиноких, одиноко проживаючих громадян похилого віку;
· одиноких, одиноко проживаючих осіб з інвалідністю;
· одиноких матерів/батьків, які виховують дітей віком до 14 років.
«Допомога поруч» в Донецькій області працює за номером +380997249981.