У Дніпрі 27 березня розпочався дводенний форум «Гендерна рівність та протидія насильству: соціальні послуги як основа реагування на виклики війни».
Захід організований ГО «МАРТІН-клуб» у партнерстві з Донецькою обласною державною адміністрацією та за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
Загалом форум обʼєднав понад 100 представників та представниць служб та відділів соціальної сфери, задіяних в наданні допомоги постраждалим від насильства та реалізації державної політики у сфері гендерної рівності.
Форум об'єднав експерток і експертів з гендерних питань, психологів, правозахисників, представників міжнародних організацій та місцевої влади, які поділилися своїми історіями у форматі сторітелінгів TED та взяли участь у панельних дискусіях.
Захід проходив під модерацією Ганни Карпаченкової, гуманітарної координаторки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
Головна мета заходу – створити платформу для професійного розвитку, інтеграції та емоційного відновлення працівників, які щодня виконують критично важливу роботу у громадах, а також привернути увагу до проблематики збільшення випадків насильства серед людей.
У перший день роботи форуму учасники обговорили гострі питання щодо становища жінок в умовах війни, підтримки внутрішньо переміщених осіб та викликів, які постали перед соціальними службами. Особлива увага була приділена темам сексуального насильства та здоров'я жінок.
Начальниця управління сімʼї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації Лілія Золкіна виступила на тему: «Сучасна Каріатида: як жінки витримують пресинг війни і залишаються опорою всім, хто поруч».
Вона наголосила на важливості також й надання допомоги для працівників соціальної сфери: «Якщо до повномасштабного вторгнення ми здебільшого приділяли першочергову увагу на формування та покращення навичок та компетенцій, то протягом двох останніх років ми акцентуємо увагу на тому, що коли формуються групи на навчання, то треба також передбачати психологічне розвантаження та роботу з професійним вигоранням».
Голова ГО «МАРТІН-клуб» Вікторія Федотова виступила на тему викликів, які постають перед внутрішньо переміщеними особами, та представила учасникам свою історію.
Уляна Токарєва, експертка у соціальній сфері, розповіла про соціальні сервіси та процес створення в Україні мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, а також інші важливі ініціативи для надання допомоги постраждалим.
У панельній дискусії на тему гендерної рівності участь взяв заступник начальника управління сімʼї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Михайло Снопенко. Він зазначив, що основою гендерної рівності є не лише рівні права та обов’язки, а головне – можливості для самореалізації для кожної жінки чи чоловіка та взаємна підтримка у цьому.
Також участь у панельній дискусії взяли Stephen Grant, Emergency response and recovery Coordinator UNFPA, Юрій Петренко заступник директора департаменту соціального захисту Дніпропетровської облдержадміністрації та Рафаель Кіжнер директор КП «ДОТИК» Дніпровської міської ради.
Під час проведення форуму працювали інтерактивні простори та локації, зокрема «Кар’єрний хаб ВОНА», «Дружній до жінок та дівчат простір ВІЛЬНА», Безпечний для жінок та дівчат простір «СВІЙ простір», «ТатоХаб» для підтримки батьківства, Центр Допомоги Врятованим у м. Дніпро, YES: молодь опора стійкості, дитяча зона «Рожева Панама» та інші.
Форум став важливою платформою для обміну досвідом, пошуку ефективних рішень та подальшого зміцнення співпраці органів влади, громадського сектору та міжнародних організацій задля посилення захисту, підтримки та розвитку громади в умовах воєнних викликів.






