#ДійЗадляСпадщини
21-22 вересня 2023 року в м. Києві відбувся форум «Українська культурна спадщина» #ДійЗадляСпадщини. Найактуальніші питання збереження всіх аспектів культурної спадщини України під час російсько-української війни обговорювалися з експертами різних інституцій від громадянського суспільства до Генеральної прокуратури України.
Представники Донеччини - начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Вікторія Точена, заступник начальника управління Аліна Певна, директор КЗК «Донецький обласний художній музей» Олена Фідря, завідувач відділу Донецького обласного краєзнавчого музею «Меморіальний музей-садиба В.І. Немировича-Данченка та М.О. Корфа» Марина Глушко - отримали відповіді на велику кількість запитань.
Також під час роботи форуму відбулася презентація міжнародних донорських та державних програм у сфері охорони культурної спадщини і презентація проєктів від громадських організацій «Ідеї для спадщини», під час якої завідувач відділу Донецького обласного краєзнавчого музею «Меморіальний музей-садиба В.І. Немировича-Данченка та М.О. Корфа» Марина Глушко презентувала проєкт, який спрямовано на захист пам’ятки історії національного значення, садиби барона М.О. Корфа у селі Нескучне й отримала подарунковий сертифікат на суму 1000$.
Попереду багато роботи в цьому напрямку. Однак ми впевнені що культурна спадщина є частиною ідентичності і запорука економічного розвитку громади.
Вдячні міжнародним інституціям за перший внесок у відновлення пам'ятки національного значення на Донеччині.
Управління культури і туризму облдержадміністрації
![](/storage/app/thumbnails/330/3da/ccb/d4c7ac3f-5ff9-4f82-8031-3236dabc9c9f_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/1b1/449/0fc/b84f5da0-75db-44c9-b613-375b9181b4bd_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/1f7/bc6/b56/4e191f2e-c886-4ecc-8bb1-82ba23f0e9d2_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/8b1/424/3a3/640a5d5b-1a7b-4a51-a1e0-61c709af6dec_820x360.jpg)