30 січня представники департаменту соціального захисту населення, управління стратегічних комунікацій, управління із забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування облдержадміністрації, Донецького обласного центру зайнятості взяли участь в онлайн-дискусії на тему «Інтеграція ВПО: шлях до адаптації чи очікування повернення додому?».
Онлайн-дискусія відбулася на платформі Антикризового медіа-центру у межах проєкту «Схід: Відновлення», метою якого є покращення обізнаності жителів щодо механізмів і процесів повоєнного відновлення України.
Ключові теми, які обговорили представники Донецької і Луганської облдержадміністрацій, громадських організацій, ЗМІ та інші стейкхолдери на заході:
- основні виклики, які стоять перед ВПО в процесі інтеграції в нові громади;
- роль громади та держави у підтримці ВПО в інтеграції;
- можливі інструменти, які можуть допомогти поєднати інтеграцію з підготовкою до повернення ВПО.
Підтримка ВПО та мешканців Донецької області, які вимушені були виїхати в більш безпечні регіони України, - залишається важливим та складним викликом, з яким стикнулась область під час війни.
В області розроблена та діє Регіональна програма підтримки та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на 2024-2025 роки, яка передбачає координацію дій структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів інших центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з виконання заходів, направлених на надання допомоги та захисту ВПО.
Для наших мешканців, які перемістилися (евакуювалися) до більш безпечних регіонів країни працюють 92 гуманітарні хаби/центри в 19 областях (30 містах) України, в яких обслуговуються понад 231 тис. мешканців Донецької області.
У таких локаціях надається різний спектр послуг (надання консультацій із соціальних та інших юридичних питань, гуманітарна допомога, соціальна та психологічна адаптація для дітей та молоді, надання медичних послуг та консультацій, послуга з формування життєстійкості, сприяння у працевлаштуванні ВПО, покращення цифрової грамотності, співпраця з підприємцями та допомога релокованому бізнесу; організовується проведення культурних, освітніх, навчальних та мотиваційних заходів, заходів щодо адаптації ВПО у приймаючих громадах (інтеграція ВПО), заходів з реалізації соціальних проєктів тощо).
Захід направлений на покращення комунікації в регіоні між владою, громадським сектором та громадами у процесі підтримки переселенців, їх інтеграції; подальшого відновлення територій та повернення.



