портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Представники НПП «Святі гори» взяли участь у нараді в Міндовкілля з проблемних питань прифронтових природних парків

Опубліковано 16 січня 2025 року, 11:15

Під головуванням заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Ольги Юхимчук відбулася робоча нарада з керівниками національних природних парків, території яких знаходяться на лінії розмежування або залишаються тимчасово окупованими. Під час засідання насамперед заслухали представників парків, які озвучили найбільш важливі проблемні питання.

Учасниками наради стали представники національних парків, які розташовані у прифронтових районах та на тимчасово окупованих територіях. Серед них були й представники Національного природного парку «Святі гори» з Донеччини.

Участь у нараді взяли також представники парків - «Деснянсько-Старогутський», Приазовський, «Олешківські піски», «Святі гори», «Великий Луг», «Кам’янська Січ», «Джарилгацький», «Дворічанський», Гетьманський, «Нижньодніпровський», «Білобережжя Святослава».

Під час наради заслухали кожного керівника щодо стану справ в установі, ситуацію з кадрами та детально розглянули порушені ними проблемні питання, що постали, головним чином, через військову агресію російської федерації проти України.

Серед основних проблемних питань – руйнування інфраструктури, знищення унікальних природних екосистем, загроза збереженню рідкісних видів флори та фауни, забруднення територій вибухонебезпечними матеріалами, виникнення пожеж через обстріли та пов’язані з ними потреби в обстеженні та розмінуванні територій, придбанні протипожежної техніки та обладнання.

Особливу увагу на нараді приділили аналізу завданих збитків національними природним паркам як установам (зруйновані приміщення, розграбоване майно) та як природним територіям (знищені та пошкоджені екосистеми). Водночас учасники наради підкреслили, що у зв’язку із масштабами нанесеної шкоди ці оцінки є лише попередніми, до того ж агресор продовжує нищити природні багатства України.

За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України