Музейники, бібліотекарі та інші фахівці з Донеччини долучилися до всеукраїнського тренінгу «Посткризова оцінка на місці втрат і ризиків для культурної спадщини України», який було проведено в Києві за підтримки Посольського фонду збереження культурної спадщини Державного департаменту США та Міністерства культури та інформаційної політики України.
5 днів насиченої роботи, теоретичні сесії, обговорення, практична робота на виїздах до понівечених і зруйнованих російськими окупантами пам’яток історії та культури Київщини.
Представники управління культури і туризму облдержадміністрації, Донецької обласної бібліотеки для дітей та Донецького обласного краєзнавчого музею здобули базові знання з документування пошкоджень і збитків культурної спадщини, алгоритму дій, як використовувати міжнародні форми документування, підготовки до раннього відновлення. По закінченню тренінгу учасники отримали сертифікати Міжнародного центру з дослідження, збереження та реставрації культурних цінностей.
В умовах війни захист культурної спадщини є складовою національної безпеки нашої країни. Незабаром ми побачимо, як знання, отримані під час цього тренінгу, інтегруються та втіляться у щоденну практику для відновлення нашої спадщини.
За інформацією управління культури і туризму облдержадміністрації
![](/storage/app/thumbnails/cc9/4e1/d3c/Головна тренінг_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/bf0/18c/9f0/Тренін 4_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/d25/5ee/58e/Тренінг 1_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/463/f03/842/Тренінг 2_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/a92/78f/12e/Тренінг 3_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/611/ed9/121/Тренінг 5_820x360.jpg)