портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Презентовано проєкт Стратегії відновлення державної влади та реінтеграції населення деокупованих територій України до 2026 року

Опубліковано 10 квітня 2024 року, 18:10

Заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Бойко та керівники структурних підрозділів ОДА взяли участь в онлайн-презентації проєкту Стратегії відновлення державної влади та реінтеграції населення деокупованих територій України на період до 2026 року.

Очолила нараду Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. 

У рамках роботи штабу з деокупації територій було створено проєкт Стратегії відновлення державної влади та реінтеграції населення деокупованих територій України на період до 2026 року, а також напрацьовано операційний план заходів з її реалізації у 2024-2026 роках. 

Стратегія має окреслити ключові принципи та вектори державної політики з реінтеграції населення деокупованих територій України, забезпечити ефективне та своєчасне відновлення функціонування органів державної влади, місцевого самоврядування, відновлення прав і свобод людини та громадянина, створення гарантій безпеки населення деокупованих територій України шляхом реалізації державними інституціями послідовних, справедливих та інклюзивних заходів з подолання наслідків російської агресії та тимчасової окупації у всіх сферах суспільного життя, а також соціально-економічного відновлення.

Створення цих документів обумовлено також тим, що вони допоможуть унормувати і врегулювати дії органів виконавчої влади, здебільшого після деокупації тимчасово окупованих територій у розрізі окремих регіонів.

До цього часу не було єдиного підходу до подолання наслідків тимчасової окупації. А тому була необхідність у забезпеченні синхронізації дій центральних та місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування задля створення умов для повноцінної реінтеграції територій, які були тимчасово окуповані російською федерацією. Зокрема, реінтеграції жителів цих територій у правовий, адміністративний, соціальний, культурний, фінансово-економічний, інформаційний, освітній та інші простори України.