портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Президент МКЧХ та очільник Донецької ОДА дали символічний старт будівництву відділення невідкладної медичної допомоги у Бахмуті

Опубліковано 04 листопада 2020 року, 16:41

Церемонію символічного старту будівництва майбутнього відділення невідкладної медичної допомоги у Бахмуті провели голова  Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко разом із президентом Міжнародного Комітету Червоного Хреста Петером Маурером та заступницею міністра охорони здоров'я України Іриною Микичак.

Це відділення буде побудоване коштом Червоного Хреста. Кошторисна вартість проєкту - 51,9 млн грн, у тому числі будівельні роботи - 36,7 млн грн, устаткування та інші витрати - 15,1 тис грн. Загальна площа забудови становить 1 736,06 м2.

Будівля відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги – це нова сучасна споруда, яка буде розташована на території  лікарняного містечка.  Тут буде передбачена  можливість проведення своєчасного сортування пацієнтів, з окремими входами для амбулаторних хворих та хворих, доставлених каретою швидкої медичної допомоги.

Перебування важкохворих пацієнтів до встановлення діагнозу та переведення в профільне відділення передбачено до 24 годин. Робота відділення буде організована за принципом мультидисциплінарної команди з лікарів - анестезіологів, лікарів -терапевтів та вузьких фахівців, з можливістю проведення комп’ютерної томографії, рентгенологічної, ультразвукової, лабораторної діагностики в режимі 24/7.

У відділенні працюватиме 17 медпрацівників, у тому числі 6 лікарів та 8 осіб середнього медичного персоналу.

В рамках реалізації проєкту створення відділення "екстренки" протягом 2019-2020 років вже було придбано медичне обладнання та меблі на загальну суму 10,7 млн гривень. Це, зокрема, два апарати ШВЛ, наркозно-дихальна система, десять кисневих концентраторів, пересувний рентген-апарат, портативний апарат УЗД.

Крім того, коштом обласного бюджету за понад 15,7 млн грн придбали систему рентгенівської комп’ютерної томографії всього тіла SUPRIA 32, під параметри цього обладнання тепер будуватиметься відповідне приміщення.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста вже здійснив підготовчі та розпочав будівельні роботи.

Також МКЧХ буде підтримувати лікарню шляхом направлення до неї експертів з невідкладної допомоги на короткострокові місії, а також проведення тренінгів для медичного персоналу, щоб забезпечити надання високоякісної невідкладної допомоги.