портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Прикладами якісних змін країни ми сьогодні можемо просувати українську ідею на окуповані території – Президент

Опубліковано 03 березня 2019 року, 12:07 , Головний сайт Президента України

Президент Петро Порошенко переконаний, що саме якісними змінами, економічним зростанням нашої держави ми зможемо завоювати і повернути людей, що нині вимушені проживати на окупованих територіях.

Під час виступу на Раді регіонального розвитку Донецької області Глава держави розповів, що перед засіданням відвідав передову, де мав змогу поспілкуватися з бійцями 79-ї бригади. «Коли я зараз приїхав на передок хлопці, наші бійці сказали, що ставлення до нашого війська, до наших воїнів з боку місцевих кожен раз стає кращим. А друге – кажуть, до нас приїжджають з окупованої території і ми маємо можливість постійно з ними спілкуватися», - зазначив Президент.

Петро Порошенко зазначив, що поцікавився тим, що розповідають люди, які приїжджають на підконтрольну Україні територію з тимчасово окупованої, адже там вони перебувають під впливом пропаганди 24 години на добу. За словами бійців, люди з окупованих територій точно розчаровані в «русском мире». «А в якості однієї з основних причин кажуть: «Так, ми їздимо до Маріуполя і на власні очі бачимо як змінився Маріуполь: нові дороги, нове освітлення, нові школи, нові лікарні, відремонтовані, нові дитячі садки. Це важливо. Уявіть собі – там солдати ходять по вулицях без автоматів і вони поголені, а не з бородами. І вони не хапають людей і не везуть «на підвал», і немає комендантської години, і не вимикають світло... І у магазини вони заходять не для того, щоб «набрати бухла» - як вони кажуть, а купити звичайні товари», - розповів Президент.

«Отак через погляди, розповіді звичайної людини ти розумієш яка величезна прірва відділяє життя на окупованій території і життя на звільненій території, життя у Маріуполі», - зазначив він.

«І це те, що таким прикладом ми сьогодні можемо просувати українську ідею на окуповані території – я хочу подякувати всім, хто працює у Маріуполі на реалізацію цього сценарію. Велика вам подяка», - підкреслив Глава держави.

Він висловив переконання, що саме у Маріуполі «мужні люди вперто і наполегливо день за днем будують майбутнє не тільки Маріуполя, будують майбутнє всієї України».

«Із багатьох змін складається для сотень тисяч, якщо не мільйонів, вимушених проживати на окупованій території, абсолютно інша картинка – картинка єдності, картинка здатності долати найбільші перешкоди. Це картинка великих можливостей, які ми можемо, повинні реалізувати і точно реалізуємо, якщо будемо разом», - наголосив Петро Порошенко.

«Перебуваючи серед вас я знову і знову переконуюсь у нашій спільній силі. І силу дає нам те, що ми об’єдналися. А це об’єднання багатьом ще п’ять років тому здавалося недосяжним», - додав Президент.

На думку Глави держави, нині в нас є всі підстави ставити абсолютно амбітну мету. «Мету, якою ми хочемо бачити і точно буде держава Україна: державою-лідером, державою – країною вільних. І подивіться наскільки багато значить воля в порівнянні з тим, що кажуть (люди, що живуть на окупованих територіях - ред.). Державою вільних, заможних і щасливих людей. Це моя мрія і вона точно може бути реалізована», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент особливо підкреслив, що Маріуполь є тим містом, де протистояння – не образ чи символ, а щоденна реальність.

«Місце розташування 79 бригади менше, ніж за два кілометри від розташування російських окупаційних військ. І сьогодні можна на власні очі переконатися, що на сході України йде справжня війна. У двох кілометрах від місця нашого перебування на південь зараз був обстріл з протитанкової зброї. І так п’ять років Україна, вся Україна протистоїть російській агресії», - констатував він.

Глава держави нагадав, що кожен його приїзд до Маріуполя є особливим. Зокрема, влітку 2014-го він відвідував місто одразу ж після звільнення. А 25 січня 2015 року через сумні події - після обстрілу мікрорайону «Східний», коли загинув 31 маріуполець, у тому числі жінки і діти, і 117 були поранені.

«Але це лише об’єднало Маріуполь і всю Україну. І буквально за декілька днів після приїзду у Маріуполь був Краматорськ, а після цього одразу ж я вирушив до Мінська, де ми робили все для того, щоб принести мир. Мир, якого так прагне кожен українець. Мир, якого так прагне український Президент. Мир на умовах національних інтересів України, які дозволять нам просто звільнити нашу землю від окупаційних військ. І ви в Маріуполі робите для цього надзвичайно багато», - підкреслив Петро Порошенко.