Про другий день роботи відкритої управлінської студії «Подолання викликів і ризиків організації освітнього процесу в умовах воєнного стану» розповіли в департаменті освіти і науки облдержадміністрації.
22 лютого у Києві продовжила роботу управлінська студія «Подолання викликів і ризиків організації освітнього процесу в умовах воєнного стану», яка відбувається за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Під час діалогового вікна обговорені питання якості освітньої діяльності ЗЗСО в умовах воєнного стану, зокрема деякі аспекти нормативно-правової бази. Увагу зосереджено на шляхах ефективної підготовки до національного мультипредметного тесту (НМТ) 2023 року в умовах дистанційного навчання. Акцентовано на необхідності якісної інформаційної кампанії, яка допоможе випускникам зорієнтуватися в підготовці до НМТ.
Після дискусій із зазначених питань учасники працювали по групах над алгоритмом створення моделі функціонування закладів освіти у громадах. У ході брейнстормінгу проходив пошук ідей для розвитку освіти, а також ROADMAP (карти проєкту) відновлення та реформування системи освіти Донецької області. У фокусі уваги коло актуальних питань – мережа та безпека закладів освіти, цифровізація навчального процесу, кадрове забезпечення, інтеграція в європейський простір, розвиток інклюзивної та професійної освіти.
Дводенна насичена робота управлінської студії «Подолання викликів і ризиків організації освітнього процесу в умовах воєнного стану» дала змогу учасникам розглянути засади реалізації програми великої трансформації «Освіта 4.0: український світанок», зосередитися на практичних аспектах розвитку освітньої системи в умовах сьогодення та післявоєнну добу. Управлінці отримали корисну і концептуальну інформацію щодо визначення стратегічних кроків задля розбудови освіти у громадах.
За матеріалами департаменту освіти і науки облдержадміністрації