портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Профілактика нещасних випадків на територіях, пов'язаних з проведенням бойових дій: заходи безпеки

Опубліковано 28 квітня 2025 року, 17:55 , ГУ ПФУ в Донецькій області

❇ Умови воєнного стану вимагають підвищеної уваги працівників і роботодавців до вжиття заходів з безпеки праці та профілактики нещасних випадків на виробництві.

У процесі роботи на територіях, пов'язаних з проведенням бойових дій, важливо дотримуватися заходів, спрямованих на запобігання виникненню травм та інших негативних наслідків для здоров'я працівників.

✅ Перед початком роботи необхідно ⤵

🔹 Перевірити робочу зону та зону проходу до неї на наявність вибухонебезпечних та інших підозрілих предметів. У робочій зоні не повинно бути зруйнованих (завислих) від вибуху будівельних конструкцій та зелених насаджень. 

☝ Роботи не можна проводити в не очищених від наслідків обстрілу місцях.

🔹 Проводити роботи на відкритих територіях переважно в денний час. У місцях проведення робіт зі штучним освітленням рекомендується забезпечувати світломаскування. Слід запобігати довготривалому безперервному проведенню робіт у зонах, прилеглих до ведення бойових дій.

🔹 Ознайомитися з планом локалізації і ліквідації аварій та їх наслідків.

✅ Під час виконання роботи потрібно ⤵

🔸 Припинити проведення будь-яких робіт у разі виникнення загрози бойових дій.

🔸 У разі виникнення загрози бойових дій — обмежити до мінімуму пересування відкритою територією, пройти до захисних споруд цивільного захисту або іншого придатного для захисту укриття. Перед виходом з робочого місця потрібно вимкнути джерела живлення виробничого обладнання, що використовується, та вжити заходів щодо належного зберігання підконтрольних матеріальних цінностей. Для переміщення слід використовувати безпечні маршрути.

🔸 Постійно стежити за оповіщеннями, що надсилаються за допомогою засобів зв’язку (зокрема, мобільного телефона), щодо наявності загрози бойових дій та інформувати про можливу небезпеку працівників, які перебувають поруч.

✅ Після закінчення роботи важливо ⤵

✔ Поінформувати керівника про виявлених у зоні проведення робіт потерпілих унаслідок бойових дій, випадки руйнування будівельних конструкцій та засобів виробництва, а також знайдені вибухонебезпечні предмети. Діяти відповідно до його вказівок.

✔ Вживати лише воду та продукти, що не зазнали впливу небезпечних речовин. Не споживати овочі й фрукти, які росли на забрудненому ґрунті. Дотримуватися вимог особистої гігієни.

✅ Про порядок надання повідомлень у разі настання нещасних випадків або гострих професійних захворювань/отруєнь на виробництві, — дивіться тут ➡ https://t1p.de/681s5.

🙏 Бережіть себе та дотримуйтеся вимог охорони праці!

Працюємо на Перемогу! Віримо в ЗСУ!

🛜 Більше новин та актуальної інформації — на вебресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області: 

сайті — https://www.pfu.gov.ua/dn

фейсбук-сторінці — https://www.facebook.com/dn.pfy

телеграм-каналі — https://t.me/PensFond_dn

ютуб-каналі — https://www.youtube.com/@gu_pfu_dn

інстаграм — https://www.instagram.com/gu.pfu.dn

TikTok — https://www.tiktok.com/@gu_pfu_dn.

За матеріалами Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.