1 серпня заступник голови Донецької облдержадміністрації разом з керівниками структурних підрозділів ОДА відвідав Центр підтримки ВПО Маріупольського району «Серце Сходу» в м.Львів, координаторами якого є Сартанська ВЦА.
Центр розпочав свою діяльність наприкінці травня поточного року за адресою: м.Львів, вул. Караджича, 29б.
У центрі підтримки надається гуманітарна, юридична, психологічна, соціальна, медична допомоги, послуга з формування життєстійкості (Сартанська селищна територіальна громада бере участь у пілотному проєкті із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості).
Поспілкувалися з керівником Сартанської ВЦА Олександром Куркчи. Оглянули приміщення, де не тільки надають всебічну підтримку внутрішньо переміщеним особам, а й дають можливість вільного простору для спілкування донеччан, які знайшли прихисток у Львівській області. Сьогодні вони мали можливість поділитися своїми проблемами та труднощами з керівництвом області.
Головною проблемою залишається дорога оренда житла та неспіввідносні з нею доходи ВПО. Також переселенців турбують питання освіти, зокрема можливість обирати форму навчання та освітній заклад для дитини, незважаючи на місце її проживання.
Олександр Шевченко запевнив людей, що проблеми, які вирішуються на рівні області, обов'язково відпрацюються та будуть знайдені механізми їх вирішення. Питання компенсації за втрачене житло на тимчасово окупованих територіях, за словами заступника голови Донецької ОДА, постійно розглядаються на засіданнях коордштабів під головуванням Віцепрем'єр-міністерки Ірини Верещук.
«Працюємо над тим, щоб об'єднати зусилля громад у напрямках освіти, медицини, соціальних послуг, а також гуманітарні хаби в єдину мережу. Маємо зберегти потенціал, наших фахівців, маємо гордо зватися донеччанами в будь-якому куточку нашої держави!" - підкреслив Олександр Шевченко.
До відома: в просторі також веде діяльність Товариство греків Приазов'я «Енозіс», яке об'єднує грецькі родини у Львівській області.
Єднаємося, бо саме в цьому наша сила та незламність.