портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Реалізація кліматичних цілей Європейського зеленого курсу дозволить покращити якість довкілля та життя громадян

Опубліковано 21 грудня 2021 року, 19:07

21 грудня відбулося друге засідання робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської комісії «Європейський зелений курс» під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та за участі Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова, заступника керівника Офісу Президента Ростислава Шурми, представників Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерства економіки, Міністерства фінансів та експертного середовища. 

Зміна клімату — пріоритетне питання, яке залишається на порядку денному світової спільноти і України зокрема. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час другого засідання робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської комісії «Європейський зелений курс». 

Прем’єр-міністр підкреслив, що наслідки змін клімату є одним із найгостріших світових викликів, і Україна не може залишатись осторонь.  За його словами, важливо зосередитися на питаннях щодо поглиблення діалогу з ЄС у контексті Європейського зеленого курсу з урахуванням участі делегації України в конференції ООН зі зміни клімату у Глазго.

«У січні минулого року в Уряді ми обговорили формування українського зеленого курсу на основі європейського Green Deal. У нас насичений порядок денний з огляду на амбітну мету України — повноцінну інтеграцію секторальних політик до цілей Європейського зеленого курсу», — зауважив Денис Шмигаль.

Під час засідання Глава Уряду зазначив, що реалізація кліматичних цілей передбачає низку ключових трансформацій. Для їх досягнення необхідно створити постійні секторальні робочі групи та координувати зусилля всіх учасників навколо Стратегії зеленого переходу. 

Вже створено постійні підгрупи за такими напрямками:

•    енергетична незалежність і трансформація енергетики;

•    енергоефективність та термомодернізація;

•    нова конкурентоспроможна економіка;

•    кліматичні фінанси для забезпечення зеленого переходу.

Зі свого боку Ольга Стефанішина наголосила, що сьогодні Україна підтримує регулярний діалог з ЄС щодо долучення України до реалізації політик Європейського зеленого курсу. 

«Україна вже розпочала домашню роботу над впровадженням “зелених політик”, зокрема під час першого євроінтеграційного дня у Верховній Раді було ухвалено у другому читанні законодавство щодо енергоефективності та біогазу. Сьогодні ми бачимо як на постійній основі Єврокомісія пропонує нові регулювання фактично у всіх сферах у межах Європейського зеленого курсу. Подальша синхронізація України із зеленим курсом потребуватиме розробки єдиного національного документу, який визначатиме напрямки українського зеленого курсу для всіх органів влади», – сказала Ольга Стефанішина. 

Вона також відзначила, що завдяки тісному діалогу України з інституціями ЄС, аргументи країни були враховані при розробці механізму впровадження вуглецевого коригування (CBAM). 

Під час засідання було наголошено, що Україна поділяє мету та цілі Європейського зеленого курсу. Учасники обговорили низку важливих питань щодо їх реалізації, зокрема у сфері енергоефективності, постачання енергоресурсів, промисловості, а також розвитку фінансових інструментів для підтримки таких трансформацій.

ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ