портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Родина з Маріуполя відкрила пекарню в Хмельницькому і надає допомогу переселенцям

Опубліковано 08 січня 2025 року, 09:46 , Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації

#ВПО_Нові_умови_Нове_життя

Маріупольську слойку в центрі Хмельницького розкуповують миттєво, бо пекарня - кавʼярня «Культ Тіста» в місті завоювала своїх прихильників.

У Маріуполі Олексій Сапаров тримав декілька підприємств: ритуальну службу, СТО, автомийки, бізнес-центри. Його дружина Галина займалася весільним бізнесом. У Олексія та Галини троє дітей - Микола, Михайло та Марія.

З перших днів повномасштабного вторгнення родина Сапарових переїхала до Хмельницького і почала допомагати таким же переселенцям, як і вони. Олексій мав у місті декілька комерційних приміщень: одне облаштував для хостела, а в другому відкрив соціально-адаптивний центр для переселенців.

«Ми закупили матраци, обігрівачі та щодня приймали десь до 70 людейЗа два-три дні ми ще відкрили соціальний простір в іншому приміщенні. Психологи з Києва спілкувалися з людьми, ми шукали для них одяг і квитки, якщо хтось хотів виїхати, розробили програму, де на мапі Хмельницького можна було знайти точки з благодійною допомогою, медичними послугами, знайшли вчителів і створили курси з української, англійської та німецької мов, допомагали з відновленням втрачених документів», - згадує Олексій.

Зараз його родина поєднує бізнес та волонтерство, намагаючись жити далі.

Влітку 2023 року родина Сапарових відкрила пекарню - кавʼярню «Культ тіста». Заклад знаходиться в одному приміщенні із соціально-адаптаційним центром для переселенців. У центрі працює Олексій, а в пекарні поруч — Галина та старший син Микола разом зі своєю дружиною Ганною. Молодші діти Михайло та Марія, повертаючись із навчання, також допомагають.

Підприємець каже, що для випічки використовують власні сімейні рецепти. У Хмельницькому достатньо велика конкуренція, тож привернути увагу населення вони вирішили якістю та не виключають думки про розширення бізнесу.

Дружина та діти працюють у новому бізнесі, а Олексій створив громадську організацію «Наш вибір — Україна» і займається волонтерством: співпрацює з Червоним Хрестом, знаходить гуманітарну допомогу, одяг, ліки, допомагає із пошуком житла та роботи.

Підприємець каже, що після перемоги України хоче обов’язково поїхати до Маріуполя та відновляти його, а ще йому дуже не вистачає моря.

Український народ – працьовитий та єдиний!