Для переселенців із Донецької області секції дитячо-юнацьких спортивних шкіл працюють у штатному режимі на 123 локаціях у 51 населеному пункті України. Про це під час онлайн наради повідомив начальник управління фізичної культури та спорту Володимир Мицик. Нарада відбулась під головуванням заступника голови Донецької облдержадміністрації Ігоря Бойка за участі представників територіальних громад, райдержадміністрацій та організацій фізкультурно-спортивної спрямованості Донеччини.
Представники громад розповіли про актуальний стан справ щодо відновлення навчально-тренувального процесу за межами Донецької області та проведення фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів з ВПО, зокрема, на базі гуманітарних хабів. Також були обговорені питання кадрового складу, структури та фінансування сфери, існуючих проблем у розвитку масового спорту і шляхів їх вирішення.
«Дякую керівництву територіальних громад і тим місцевим центрам «Спорт для всіх», які зараз на більш безпечній території України створюють умови для занять спортом мешканцям регіону, які вимушені були евакуюватись. Адже регулярна фізична активність додає позитиву, сприяє гарному самопочуттю, підтримує емоційний стан. У 2025 році громади подали 7 кандидатур координаторів соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України». Обласний етап змагань серед дітей «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» планується провести у травні. І задля реалізації цих ініціатив, що впроваджуються за підтримки Президента Володимира Зеленського, ми маємо спільно докласти всіх можливих зусиль. Здорова і сильна нація – це майбутнє України», - зазначив Ігор Бойко.
Заступник очільника області підкреслив, що нових обертів набирає проєкт «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги». Минулого року проводилися змагання з п’яти видів спорту, цьогоріч їх уже дев’ять: до футзалу, волейболу, баскетболу, спортивного орієнтування та черліденгу додалися регбі-5, гандбол, легка атлетика та шахи.
Для вимушених переселенців із Донеччини на базі гуманітарних хабів у різних регіонах України організовується ціла низка заходів з метою організації активного дозвілля – це руханки, тренування з пілатесу, фітнесу, йоги, шахів, шашок, силові тренування, різноманітні челенджі та турніри. Для ветеранів організовані реабілітаційні спортивні заходи.
Також Ігор Бойко, Володимир Мицик та начальник Миколаївської міської військової адміністрації Володимир Проскунін ознайомилися зі станом спортивної інфраструктури у Миколаївській громаді. Вони оглянули спортивні споруди, пошкоджені та знищені російськими обстрілами за час повномасштабного російського вторгнення. Вони також обговорили проблемні питання та перспективи розвитку спорту Миколаївської громади в умовах активних бойових дій.









