портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Шлях мешканки Донеччини: від окупації до волонтерства

Опубліковано 13 листопада 2024 року, 16:00 , Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації

Мешканці Донецької області - незламні: не падають духом,  втілюють у життя свої мрії, попри всі випробування знаходять своє покликання у волонтерстві.

Родина Ганіних — донеччани. Події 2014 року докорінно змінили їхнє життя. Родина виїхала спочатку до Вінниці, потім до Києва, а у 2022 році – до придбаного будиночку у Бабинцях на Київщині.

Попри всі ризики, сім’я змогла покинути окуповану територію. А після деокупації об’єдналися й почали плести маскувальні сітки для військових, а Євгенія шукала та привозила матеріали для їх виготовлення. Саме в цей момент з’явилася ідея насушити чогось смачненького для військових.

«Спочатку сушили яблука та овочі з власних садів та городів. А потім і м'ясо, яке стало справжнім хітом серед військових. Ми його робимо постійно, бо на нього найбільший попит», — розповідає пані Євгенія.

Крім сушеного м’яса, Євгенія разом з командою виготовляє пастилу та цукати, готує чаї з липи та м’яти, а також компотні суміші. А ще — сушені лимони, апельсини, грейпфрути та імбир до чаю, каші з м’ясом та випічку. Також виготовляють грілки, розпалювачі для буржуйок тощо.

Родина Ганіних надзвичайно вдячна всім людям, які долучаються до їхньої ініціативи.

«Без підтримки ми б не змогли зробити стільки для фронту. Односельці несли фрукти та овочі мішками, хвіртка у дворі не зачинялася. До складу команди входять 13 осіб, наймолодшому з яких 12 років, а найстаршому — 75», - розповідає пані Євгенія.

Спільнота постійно розширюється — як близькі люди, так і незнайомці надають різноманітну підтримку. Разом створено велику згуртовану родину, яку об'єднує одна мета.

Зв’язок із військовими налагоджувався поступово. Спочатку передавали допомогу через волонтерів. Пізніше почали спілкуватися особисто, і до передачі смаколиків додалися збори коштів. Євгенія створила сторінку у Facebook під назвою «Бабинецькі смаколики», де вони розповідають про свою діяльність.

«Треба жити далі, і кожен це робить по-своєму. Зараз моє життя саме таке, але я щаслива, що можу допомагати. Бо просто сидіти й спостерігати  — це не для мене», - каже Євгенія.

Український народ – єдиний та незламний!

Разом до Перемоги!