За даними Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, створення сучасної лабораторії моніторингу вод знаходиться на завершальному етапі.
Вже з другого півріччя 2020 року має запрацювати сучасна лабораторія (одна з чотирьох в Україні у сфері управління Держводагентства) для визначення всього переліку 45 найбільш шкідливих для водного середовища забруднюючих речовин в басейні Сіверського Дінця, а також виконання вимірювань проб води з інших річкових басейнів України для визначення їх хімічного стану.
За підтримки Донецької облдержадміністрації за рахунок коштів Донецького обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та у рамках «Програми економічного та соціального розвитку Донецької області на 2019 рік», Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів було придбано сучасне лабораторне обладнання та лабораторні меблі, загальна вартість яких складає майже 14 млн грн.
З 18 по 20 грудня тривала доставка, розвантаження та підготовка до монтажу у приміщеннях басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Сіверсько-Донецького БУВР газового трьохквадрупольного хроматомасс-спектрометру GCMS-TQ8050NX Shimadzu, оптико-емісійного спектрометру з індуктивно-зв'язаною плазмою Avio 200 Perkin Elmer, системи твердофазної екстракції, хімпосуду, хімреактивів та стандартних зразків і допоміжного обладнання, лабораторних меблів, у т.ч. витяжних шаф, лабораторних столів, шаф для хімпосуду та балонів.
Для облаштування басейнової лабораторії відповідно до вимог функціонування отриманого обладнання Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів виконуються останні роботи з ремонту лабораторних приміщень, змонтовано значну частину спеціальних меблів у кімнатах для визначення фізико-хімічних показників, приладовій та ваговій, газової хроматографії.
Ремонтні роботи приміщень лабораторії та в цілому будівлі басейнового управління виконані за кошти загального та спеціального фонду бюджету басейнового управління, в тому числі виділених у 2019 році Держводагентством України з Державного фонду розвитку водного господарства.
Найближчим часом будуть виконані основні роботи з капітального ремонту приміщень басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів для атомної спектрометрії, прийому зразків та пробопідготовки до визначення органічних речовин, щоб вже у І півріччі 2020 року проводити наладку обладнання, навчання працівників лабораторії, тощо.
Досягнутий прогрес – це результат партнерства центрального органу виконавчої влади – Держводагентства та Донецької облдержадміністрації, а також зусиль всього колективу басейнового управління задля довіри людей до даних про сучасний стан вод в басейні Сіверського Дінця в межах Харківської, Донецької і Луганської областей та стратегічного документу – Плану управління річковим басейном, який має бути розроблений для кожного річкового басейну України.