Низку консультацій та тренінгів для фахівців служб місцевих адміністрацій новостворених територіальних громад провели Донецька обласна Ліга ділових і професійних жінок у тісній співпраці з управлінням у сім'ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації з метою підвищення їх обізнаності та якісного виконання обов'язків по захисту та впровадженню прав осіб, що потрапили в ситуацію торгівлі людьми.
У Донецькій області налічується 46 територіальних громад. В умовах децентралізації територіальним громадам надається не тільки більше ресурсів, а збільшується їх зона відповідальності, у тому числі у сфері протидії торгівлі людьми.
Консультації та тренінги проводилися протягом березня – квітня 2021 року в межах проєкту ОБСЄ «Впровадження національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні, в умовах децентралізації у Донецькій області», за підтримки уряду Канади та Міністерства соціальної політики України.
Спеціалісти територіальних громад ознайомилися із законодавством України в сфері протидії торгівлі людьми, методами виявлення та порядком надання статусу постраждалим від торгівлі людьми, принципами функціонування національного механізму перенаправлення постраждалих до структур та установ, які надають їм допомогу.
У межах проєкту було проведено 4 консультативних зустрічі та 18 тренінгів; охоплено 171 фахівець.
Кожна територіальна громада отримала набір роздаткових матеріалів та літератури за темою протидії торгівлі людьми, а також багато інформації на USB-носії (методичні розробки для проведення заходів з молоддю, презентації, макети плакатів, флаєрів для друку та відеоролики) для проведення календарних заходів із попередження торгівлі людьми для населення (30 липня, 18 жовтня та 2 грудня) та заходів, спрямованих на інформування молоді та мешканців щодо проблеми торгівлі людьми, безпечного пошуку роботи на території України, а також за кордоном.