Ветерани війни, військовослужбовці та правоохоронці, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій, мають шанс представити Україну на міжнародних змаганнях «Ігри Нескорених».
До 21 квітня включно триває реєстрація учасників на відбірковий національний турнір, що заплановано провести з 31 травня по 2 червня. За його підсумками буде сформована збірна в складі 35 осіб, які змагатимуться з представниками цілої низки країн у містах Ванкувер і Вістлер (Канада) 8-16 лютого 2025 року.
Умови проведення всеукраїнського відбору, анкета учасника та актуальна інформація щодо реєстрації розміщені за цим посиланням і цим посиланням.
Спортивні дисципліни національних змагань: баскетбол на кріслах колісних, велоспорт, веслування на тренажерах, волейбол сидячи, легка атлетика (біг, штовхання ядра/метання диска), пауерліфтинг, плавання, стрільба з лука, настільний теніс. Відбір здійснюватиметься за комплексною системою оцінки, адже Ігри Нескорених – це про фізичне відновлення, психологічну реабілітацію та соціальну інтеграцію, у тому числі через спорт.
До участі в національному відборі кандидатів до складу збірної України, яка поїде на міжнародні спортивні змагання «Ігри Нескорених 2025», запрошуються особи, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із відсічі і стримування російської військової агресії проти України (період з 2014 року – до сьогодні), з числа:
- військовослужбовців, поліцейських, які зазнали травм, поранень або захворювань, виконуючи свої службові обов’язки у зоні бойових дій;
- осіб, звільнених з військової служби, служби у правоохоронних органах;
- ветеранів війни (учасники бойових дій, статус яким встановлено згідно з пунктами 21-25 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») та особи з інвалідністю внаслідок війни, яким статус встановлено згідно з пунктами 11-16 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Для успішного заповнення реєстраційної форми потрібно мати:
- первинні документи, які засвідчують поранення/травму/хворобу, набуті під час або в результаті виконання службових обов’язків у зоні бойових дій (Свідоцтво про хворобу (довідка ВЛК), та інші первинні документи, що засвідчують поранення/травму/хворобу набуті під час або в результаті виконання службових обов’язків у зоні бойових дій;
- довідка про обставини травми або Акт розслідування про нещасний випадок;
- виписки або епікризи для присудження спортивних категорій згідно фізичного стану;
- довідка від лікаря спортивної медицини, сімейного лікаря або медичної частини про допуск до занять обраними видами спорту;
- для бійців добровольчого формування необхідно завантажити рекомендаційний лист командира всього добровольчого формування, в яке вони входять, з вказанням підрозділу та місцем перебування в час отримання травми в зоні бойових дій, часу та обставин отримання поранення/травми/захворювання, у випадку відсутності первинних медичних документів – пояснення командира, чому вони відсутні;
- посвідчення УБД/людини з інвалідністю внаслідок війни або довідка про проходження служби;
- посвідчення особи (паспорт), ідентифікаційний код.
Відбір та підготовку збірної України на «Ігри Нескорених» здійснює Міністерство у справах ветеранів України спільно з Українським ветеранським фондом Мінветеранів, Центром стратегічних комунікацій «СтратКом Україна», ГО «Повернись живим!» та ГО «Ігри Інвіктус Україна».
«Invictus Games» засновані в 2014 році принцом Гаррі, Герцогом Сассекським – це міжнародний захід з адаптивних видів спорту для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки.
Мета проєкту «Ігри Нескорених в Україні» – створювати нові можливості для поранених та травмованих українських ветеранів і військовослужбовців, підтримуючи їх на шляху до фізичного відновлення, психологічної реабілітації та соціальної інтеграції. Команда проєкту сприяє розвитку та популяризації спорту як дієвого інструменту відновлення серед поранених бійців, а також спонукає суспільство й державу створювати для цього необхідні умови.