Створення мережі надавачів соціальних послуг, які надають соціальну послугу підтриманого проживання, – пріоритет на найближчий час.
З метою вивчення практики надання соціальної послуги підтриманого проживання в більш безпечних областях України директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олена Токарева та директор Донецького обласного центру соціальних служб Юрій Балаболка взяли участь у Всеукраїнській навчально-практичній конференції «Підтримане проживання як шлях до інтеграції: досвід, виклики та перспективи розвитку в Україні», яка відбулася 9–10 грудня поточного року у Чернівцях.
Навчально-практична конференція проведена Міністерством соціальної політики у партнерстві із Європейським Союзом і Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
Під час цієї конференції учасники вивчали кращі практики, обговорювали стратегічні пріоритети державної політики та досліджували ефективні моделі надання послуг для осіб із інтелектуальними, психічними та фізичними порушеннями.
Підтримане проживання – це комплекс заходів, спрямованих на створення соціально-побутових умов для самостійного проживання людини, захисту її прав та інтересів.
Іншими словами, підтримане проживання – це можливість жити в громаді і це – якісна альтернатива проживанню в інтернатних установах.
Починаючи з серпня поточного року в більш безпечних областях України реалізовується експериментальний проєкт, у межах якого соціальні послуги стаціонарного догляду та підтриманого проживання надаються за принципом «гроші ходять за людиною». Відповідну Постанову (№888) від 6 серпня 2024 року ухвалив Уряд.
За підсумком дводенної роботи учасники конференції прийняли Резолюцію щодо розвитку соціальної послуги підтриманого проживання в Україні, яка містить рекомендації органам державної влади, надавачам соціальних послуг та міжнародним неурядовим організаціям.