портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У Донецькій області триває розбудова системи закладів для протидії та профілактики домашнього насильства

Опубліковано 30 липня 2019 року, 15:50 , Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Про це повідомив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко на своїй сторінці у Фейсбук. 

На сьогоднішній день в області працює 2 шелтери, центр соціально-психологічної допомоги, три центри підтримки сім'ї, центр денного перебування осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Щорічно на Донеччині реєструється близько 5 тисяч таких постраждалих, 80% з них - жінки. В інформаційні бази центрів соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді (СССДМ) занесено 979 сімей, 171 родина охоплена соціальним супроводом, 13 осіб направлені на проходження корекційних програм.. 

Очільник області подякував міжнародним організаціям, які фінансово підтримують заходи і програми, спрямовані на протидію та профілактику домашнього насильства.

У Донецькій області з листопада 2015 року Фондом ООН у галузі народонаселення здійснюються заходи щодо «Посилення гуманітарної відповіді на потреби найбільш вразливих категорій жінок та дівчат-підлітків в умовах збройного конфлікту на сході України».

З 2017 року, як їх продовження, реалізується проєкт «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» у партнерстві із Міністерством соціальної політики України за фінансової допомоги урядів Великої Британії, Канади та Естонії.

У межах проєкту за підтримки Всеукраїнського благодійного фонду «Українська Фундація громадського здоров’я», Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Фонду ООН в галузі народонаселення за фінансової допомоги уряду США в Донецькій області працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги.

Зокрема 6 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги при міських та районних центрах СССДМ - у Волноваському, Костянтинівському, Мар‘їнському, Бахмутському, Слов’янському районах та Маріуполі. Крім того, за підтримки Агентства ООН у справах біженців три бригади працюють у 20-кілометровій зоні вздовж лінії розмежування на  території підконтрольній Україні.

З початку року на контрольованій Україною частині Донецької області мобільні групи здійснили 554 виїзди, прийняли 284 заяви, за якими 185 громадян притягнуті до відповідальності за вчинення домашнього насильства.

Одна з основних задач сучасного суспільства - виховати нульову толерантність до проявів будь-якого насильства проти людини, незалежно від її статі та віку.

Якщо ви зіткнулися з такими проявами щодо себе чи стали їх свідками, будь ласка, повідомляйте правоохоронні органи або телефонуйте на гарячу лінію за телефонами 050-036-86-65. Або ви можете звернутись за телефоном гарячої лінії УВКБ ООН  0-800-30-77-11, яка працює з понеділка по п`ятницю 09:00 до 18:00 години.