За участі заступника голови Донецької облдержадміністрації Ігоря Бойка відбулась онлайн-нарада щодо проведення заходів з гуманітарного розмінування на деокупованих територіях області в 2024 році.
Участь у засіданні також взяли керівники військових адміністрацій, в. о. начальника ГУ ДСНС у Донецькій області Олег Самсоненко, заступник начальника ГУ ДСНС України в Донецькій області В’ячеслав Філюшин, директор департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації Артем Чаган, в. о. директора департаменту з питань цивільного захисту та мобілізаційної роботи Павло Челпих, головний керівник операційного напрямку Станіслав Добродєєв, представництво «Халотраст» в Україні, керівник з операцій благодійної організації «Благодійний фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні» Джон Монтгомері, менеджер з операцій гуманітарного розмінування Ірина Кустовська, товариство з обмеженою відповідальністю «Демінінг Солюшнс».
Під час заходу обговорили стан справ щодо розмінування територій Донецької області піротехнічними підрозділами ГУ ДСНС України в Донецькій області, нагальні потреби в обстеженні та очищенні від вибухонебезпечних предметів земель сільськогосподарського призначення на деокупованих територіях Донецької області, перспективи виконання заходів з розмінування у 2024 році.
Окрім цього, розглянули організацію взаємодії між підрозділами ЗСУ та недержавними операторами з протимінної діяльності при виконанні відповідних робіт.
На сьогодні потреба в розмінуванні території Донеччини, яка підконтрольна українській владі, складає 1 106 470 га, у т.ч. сільськогосподарського призначення – 61 500 га.
За інформацією ГУ ДСНС України у Донецькій області станом на 1 березня 2024 року, обстежено територію на наявність вибухонебезпечних предметів та розміновано територію площею 5 129 га, виявлено та знищено 128 799 вибухонебезпечних предметів.
Роботи з очищення (розмінування) територій області виконують 16 піротехнічних підрозділів, з них 6 підрозділів від Головного управління ДСНС України у Донецькій області та 10 підрозділів ДСНС України, відряджених з інших областей.
У зв’язку з недостатньою кількістю підрозділів, враховуючи безпекову складову, а також активні бойові дії, діяльність підрозділів сконцентрована лише на об’єктах інфраструктури та оперативному реагуванню згідно наданих заявок від громадян та по факту виявлення вибухонебезпечних предметів.