5 лютого у Донецькій ОДА відбулась зустріч з представниками Делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) на чолі з Головою Суб-Делегації МКЧХ у м. Слов’янськ паном Ахмадом Халлаком з метою обговорення питань надання підтримки родичам осіб, зниклих безвісті внаслідок конфлікту на Донбасі.
Участь у заході взяла заступник голови Донецької ОДА Юлія Костюніна та керівники профільних структурних підрозділів. Під час заходу обговорили питання підтримки сімей, родичі яких зникли безвісті під час конфлікту на сході України.
Заступник очільника області зауважила, що область надає усю можливу соціальну підтримку сім’ям, родичі яких зникли безвісті.
«Соціальні служби активно працюють з такими сім’ями. Вони надають їм необхідну допомогу. У разі звернення за допомогою до Центрів центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (Центри СССДМ), сімей, де є особи зниклі безвісті, їм надають інформаційні та психологічні послуги, перенаправляють до інших суб’єктів соціальної роботи. За інформацією Донецького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, станом на сьогодні, мережа центрів регіону проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, шляхом їх виявлення, обліку та вивчення потреб, планування та визначення методів допомоги, надання соціальних послуг, забезпечення за необхідності соціального супроводу», – зазначила Юлія Костюніна.
Таким чином, за інформацією департаменту соціального захисту населення, Центри СССДМ в області складаються з 1 регіонального центру, 32 міських та районних центрів, з них: 1 селищного, 12 районних, 4 районних у м. Маріуполь, 15 міських. Загальна кількість фактично працюючих у Центрах СССДМ практичних психологів – 6, психологів – 17.
Голова Суб-Делегації МКЧХ у м. Слов’янськ висловив подяку за багаторічну співпрацю з Донецькою ОДА.
«Мене дуже вражає наша співпраця та тісні зв’язки. Сподіваюсь, що зі свого боку, зможу зробити все можливе, щоб підтримати її та зробити більш плідною. Разом з вами ми надаємо більш ефективну допомогу сім’ям, чиї родичі зникли безвісті. Великим досягненням є закон, який був прийнятий у 2018 році про правовий статус осіб, зниклих безвісти в Україні. Дуже вдячні вам за те, що такі люди вже не поза законом і за те, що Україна вводить таку практику», – зауважив Ахмад Халлак.
Нагадаємо, що у липні 2018 року українська влада прийняла Закон про правовий статус осіб, зниклих безвісти в Україні від 12.07.2018 р. N 2505. Закон впроваджує в українське законодавство статус особи, зниклої безвісти, як такий та передбачає створення Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за умов надзвичайних ситуацій, та створення Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти. Імплементація закону вимагає вжиття державних інституційних заходів.