портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У Донецькій ОДА презентували систему електронного декларування

Опубліковано 02 серпня 2016 року, 20:36

Сьогодні у Донецькій ОДА відбулась презентація електронної системи декларування, яку буде запроваджено з 15 серпня,  та тренінг для державних службовців, прокурорів та суддів  Донецької області.

Окрім цього, пройшов прес-брифінг за участю радника ПРООН з питань відновлення та стабілізації Кунала Дхара, заступника керівника департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції Тетяни Шкребко, а також першого заступника голови Донецької ОДА Євгена Вілінського.

В ході прес-брифінгу Євген Вілінський розповів, що серпень став показовим для Донеччини в плані боротьби з корупцією.

«Ми повністю перейшли на закупівлі через систему Prozorro, починає працювати система електронного декларування державних службовців, тобто створюються всі умови для того, щоб забезпечити належний рівень доброчесності в українській владі. Крок за кроком ми наближаємось до найвищого рівня прозорості, щоб убезпечити себе від корупції», - повідомив Євген Вілінський. На його думку, запровадження системи електронного декларування має дисциплінувати державних службовців.

Заступник керівника департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції Тетяна Шкребко розповіла про основні переваги електронного способу декларування та зазначила, що реформа системи декларування службовців – ключова для очищення України від масової корупції, адже закладені в неї механізми поступово будуть зменшувати розкрадання спільних грошей із держбюджету України.

«Є три ключові переваги нової системи декларування. По-перше, це її відкритість, адже декларації будуть доступні усім бажаючим онлайн, на відстані кліку. Друге, це всебічність – тепер недоброчесні держслужбовці не зможуть сховати свої маєтки під статусом «незавершеного будівництва». Також їм доведеться декларувати наявну вдома готівку. По-третє, з’являється відповідальність – від адміністративної до кримінальної (якщо недостовірні відомості перевищують 345 тис. грн) – за зумисне подання невідповідної декларації», - пояснила Тетяна Шкребко.

Також сьогодні у Краматорську презентували виставку антикорупційних плакатів «Онлайн проти корупції», в якій представлені роботи авторів, що взяли участь у 4-му Міжнародному конкурсі «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни», організованого ГО Center.UA, а також відбувся тренінг для держслужбовців, суддів та прокурорів Донеччини. Таку інформаційно-просвітницьку кампанію організовано Національним агентством з питань запобігання корупції спільно з Програмою Розвитку ООН за фінансової підтримки уряду Данії.

В ході прес-брифінгу Радник ПРООН з питань відновлення та стабілізації Кунал Дхар звернувся до присутніх та зазначив, що корупція сьогодні має різні прояви, і тому  завдання кожного з нас – ці прояви упередити, запобігти їх виникненню.

«Така система для України – це прорив. Вона є продовженням протистояння корупції в усьому світі. Систему вже випробувано, є гарний досвід користування, і це зможе забезпечити повагу та довіру з боку суспільства», - підкреслив Кунал Дхар. Також він відзначив важливість проведення такої інформаційної кампанії та те, що тепер усі бажаючі можуть спробувати заповнити декларацію в тестовому режимі на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Докладніше про систему електронного декларування можна дізнатися на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції www.nazk.gov.ua.

Для опанування системи також відкрито тренувальний сайт: http://try.declaration.org.ua.

deklaruvannya deklaruvannya1 deklaruvannya2

Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації