Кожен народ має свої традиції, історію, пам’ять. Минуло багато років від часу страшної трагедії Голодомору 1932-1933 років. Ця тема не може бути байдужою для кожного з нас.
Кажуть, що час лікує душевні рани. Але рану в серці України, пов’язану з Голодомором 1932-1933 років, загоїти неможливо. Вона завжди нагадуватиме про те, як у людей відбирали хліб, забирали все, чим можна було підтримувати життя.
25.11.2016 біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору та в’язням політичних репресій за участю міського голови Валерія Гнатенка, секретаря міської ради Ірини Бучук, заступників міського голови, представників підприємств міста, установ, організацій, громадських організацій міста та преси відбувся мітинг-панахида. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять загиблих від голоду.
"На долю нашої держави випали немало випробувань. Вшанування пам'яті жертв Голодомору - важливий крок до відродження людської свідомості, до розуміння необхідності збереження миру і злагоди у державі шляхом підтримки загальнолюдських цінностей", - зазначив міський голова.
Загальноосвітні заклади міста приєдналися до вшанування пам'яті жертв голодоморів та протягом тижня провели інформаційно-пропагандистські заходи, інформаційні та тематичні виховні години, уроки історичної пам`яті, лекції-семінари, присвячені вшануванню пам’яті жертв голодоморів в Україні та скорботні заходи, зокрема загальнонаціональну хвилину мовчання о 16.00 та акцію «Засвіти свічку», лінійку Пам’яті «Час зупинись… Люде, слухай.. Слухай і пам’ятай», інформаційні хвилинки на перших уроках «Україна пам'ятає! – Голодомор 1932-33рр. в Україні», виховні класні години, уроки історичної пам`яті, лекції-семінари: «Голгофа голодної смерті», «Такий народ загинути не міг», книжкові виставки, тематичні виставки, виставки фотоматеріалів «Твій біль, Україно» та інші.
Бібліотеки та заклади культури міста запропонували до уваги відвідувачам тематичні виставки, присвячені жертвам геноциду Українського народу 1932-1933 років, голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні, виставку-спомин «Пам’ять чорних лихоліть», книжкову виставку «Лихоліття», виставку-нагадування «Вічна пам’ять замореним голодом», виставку-реквієм «Голодомор: пізнання історичної правди», відеоперегляд «Голодомор-сторінки трагедії», перегляд-реквієм «Вічна пам’ять, зморена голодом».
Дружківська міська рада