Рівно 76 років тому війська нацистської Німеччини перейшли кордони України. Дружківка пам’ятає тих, хто відстоював перемогу, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані війною.
22 червня вшанувати пам'ять мільйонів українців, що загинули, захищаючи свою країну, до Братської могили радянських воїнів Південно–Західного фронту прийшли керівництво міста, директори підприємств, установ, закладів та представники громадськості.
Керівництво міста, представники управлінь та структурних підрозділів Дружківської міської ради, представники підприємств, установ та організацій вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання, після чого поклали квіти до пам`ятного знаку, віддаючи шану всім тим, хто поклав до алтаря перемоги свої життя та здоров’я. Секретар міської ради Ірина Бучук звертаючись до присутніх зазначила, що трагедія Другої світової війни не оминула і Дружківку. Тисячі загиблих та поранених, зруйноване місто, понівечені людські долі. У перші дні війни понад 1700 дружківчан пішли добровольцями на фронт. Найпершими - М.Петлах, М.Древаленко. Перше бойове хрещення місто прийняло 2 вересня 1941 року. 22 жовтня 1941 року гітлерівці захопили Дружківку. За два роки окупації нацистами було по-звірячому закатовано 1130 і відправлено до Німеччини 1214 осіб. Машинобудівний завод був евакуйований на Урал (м. Олександрівськ), а метизний завод - в Кузбас. Звільнена Дружківка 6 вересня 1943 року частинами 279-ї стрілецької дивізії під командуванням полковника Ф.В. Червякова.
Демографічні втрати України у Другій світовій війні сягають понад 13 мільйонів осіб: це військовослужбовці, полонені, мирне населення. Від хвороб, голоду, депортацій загинуло 14,5 мільйонів українців. Ця війна забрала життя кожного п’ятого українця. Схиляємо голову перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна. Слава їм, вічна і світла пам’ять!
Дружківська міська рада