портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У Києві презентували результати дослідження «Правова допомога в Донецькій та Луганській областях»

Опубліковано 20 січня 2020 року, 15:03

Дослідження здійснювалось за замовленням Програми ООН з відновлення та розбудови миру спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги.

Метою дослідження було оцінювання ефективності, доступності безоплатної правової допомоги та адаптивності в двох цільових областях, які більш ніж 5 років зазнають наслідки конфлікту та стискаються з специфічними труднощами надання правової допомоги.

Основна увага під час дослідження приділялась доступності системи надання безоплатної правової допомоги усім тим, хто її потребує, а також здатність адаптуватися до нових викликів.

За результатами дослідження було підготовлено звіт, який містить детальний опис, методологію проведення та комплекс рекомендацій щодо подальшого розвитку правової допомоги.

Щодо потенціалу системи безоплатної правової допомоги, на думку авторів, існує необхідність у створенні нових регіональних центрів у Донецькій та Луганський областях, створення нового місцевого центру у Донецькій області. Також в рекомендаціях акцентовано увагу на працівниках системи, а саме необхідності у збільшенні фінансування заробітної плати працівників, складання особистих планів розвитку та організації  більшої кількості очних форм професійного розвитку . Такі дії призведуть до корпоративної спадкоємності на місцеву рівні.

За дослідженнями рівня доступності, автори зазначили про  необхідність збільшення точок доступу до  правової допомоги та забезпечення їх функціонування, співпрацювати з НУО та створити мережу параюристів.  Така співпраця мінімізує дублювання та розширить межі діяльності для досягнення спільних цілей.

Оцінювання адаптивності системи надання безоплатної правової допомоги до правових потреб місцевого населення показало необхідність врахування гендерних факторів під час надання правової допомоги, впровадження та забезпечення позитивної політики з підбору кадрів з окремих вразливих груп.   Хоча система надання правової допомоги працевлаштовує вищезазначених осіб, але така практика має бути більш поширена на місцевому рівні.

Більш детально з рекомендаціями можна ознайомитись за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1Kd9NDlLcSBSCv99apZU9K_OmUOwV2rQS/view?usp=sharing


Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях