В Національному музеї літератури України відбувся урочистий захід, присвячений 100-річчю Донецької обласної організації Національної спілки письменників України.
Відомо, що найперший письменницький осередок Донеччини був створений восени 1924 року в місті Бахмут, яке тоді було адміністративним центром регіону. Внаслідок гуртування літературних спільнот Донецької області з’являється перша Спілка письменників. Саме від неї і пішов відлік історії літературного руху області.
Творча зустріч зібрала понад 50 представників літературної спільноти Донеччини. Серед почесних гостей, запрошених на захід, - голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, поет, літературознавець, голова Донецької обласної організації Національної спілки письменників України, член всеукраїнського Правління НСПУ, м. Слов’янськ Микола Сіробаба, прозаїк, член Національних спілок письменників і журналістів України, відповідальний секретар Донецької обласної організації НСПУ Павло Кущ, поетеса, член Національної спілки письменників України Наталія Ковальська, правнук відомого українського поета-земляка Олексій Сосюра.
Учасники заходу мали змогу поринути в цікавий історичний екскурс письменницького осередку та його минулі роки складних випробувань. Своїми спогадами й розповідями про історичні події та сьогодення поділилися письменники Донецької організації: зокрема ті, які до 2014-го жили і працювали у Донецьку та Горлівці і які наразі мешкають у Краматорську та Слов’янську, продовжуючи свою діяльність.
Облдержадміністрація вітає Донецьку обласну організацію Національну спілку письменників України зі знаменною датою та висловлює щиру подяку за високу оцінку творчості поетів-аматорів регіону, потужну підтримку талановитої молоді Донеччини та сприяння у проведенні відкритого фестивалю-конкурсу читців, поетів і художників, присвяченого пам’яті В. Сосюри, «Любіть Україну», започаткованого облдержадміністрацією.
Захід став одним із важливих кроків до відновлення нашої ідентичності, кроком до перемоги, який вкотре переконує, що слово поета під час війни – це теж зброя!