портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У Києві відкрито виставковий проєкт митця з Донеччини Петра Антипа

Опубліковано 18 березня 2021 року, 20:03

Виставковий проєкт «Сучасна архаїка», що досліджує творчість відомого українського митця з Донеччини Петра Антипа (скульптура, живопис, графіка, архітектурні проєкти), відкрився у Києві у Національному центрі «Український дім» сьогодні,  18 березня. 

Виставка на 2500 кв м  експозиційних площ Національного центру «Український дім» за підтримки Донецької обласної державної адміністрації, Міжнародної громадської організації «Донеччина» зібрала величезний обсяг найрізноманітніших робіт майстра: тут представлені 50 творів монументальної, станкової та малої пластики, 60 живописних картин, близько 300 малюнків та ескізів, реалізовані й зовсім нові архітектурні проєкти.

Роботи Петра Антипа зберігаються у музеях, галереях і приватних колекціях України, Франції, Німеччини, Італії, Великої Британії, Швеції та США. Українському ж глядачеві ретроспективна колекція графіки, скульптури, живопису, архітектурних проєктів та начерків-роздумів Петра Антипа в такому обсязі демонструватиметься вперше.

Активна громадянська позиція, розуміння своєї місії, пасіонарність майстра, надихнули Музей сучасного українського мистецтва Корсаків з міста Луцьк ініціювати проведення круглого столу на тему: «Культурна самоідентифікація України: мем чи фактор перемоги?», який пройшов у день відкриття виставки.

Кураторки Марина Стрельцова та Ольга Собкович розповідають, що виставковий проєкт «Сучасна архаїка», який презентує кураторський погляд на творчість відомого українського митця з Донецької області Петра Антипа, — це рефлексія над індивідуальною концепцією часопростору та світоглядних позицій майстра, котрі послідовно розкриваються у його творах: від ескізів і малюнків до живопису, скульптури та архітектурних проєктів.

Робота Антипа в архітектурній царині займає понад 30 років. За цей час були реконструйовані площі та парки, встановлено пам’ятники та реалізовано низку проєктів фонтанів — улюбленої сфери творчості серед архітектурно-монументальних об’єктів художника.

«Усі види мистецтва побудовані за одними й тими самими законами — законами гармонії», — каже художник, який з однаковою майстерністю розв’язує різноманітні завдання у 2-х та 3-х просторах: «Рисунок — це мій учитель. Це — моє Я, Так і Ні. Без рисунка я не зміг би сформуватись як особистість. Через рисунок я вчуся терпляче доводити все до кінця. Пізнавати світ форми. Закони рівноваги... Бачити в простому красиві речі. Рисунок для мене — все».

Тож, не випадково значна частина експозиції — малюнки, графічні ескізи, які створюються майже 24 години на добу. І якщо в Антипа під рукою немає блокнота, то композиції з’являються на чеках, паперових скатертинах, серветках... Ці пошуки-імпровізації — щира характеристика внутрішнього свідомого й підсвідомого автора. Своїм завданням митець проголошує ретрансляцію тієї енергетичної зарядженості, якою наповнені мовчазні охоронці Півдня та Сходу України. Водночас він збагачує давні знаки та символи власними смислами.

Нагадаємо, Петро Антип — масштабна, багатогранна фігура сучасного мистецького світу, яка абсолютно закономірно спонукала до створення кураторського виставкового проєкту, що зібрав величезний обсяг найрізноманітніших робіт майстра. Попри те, що велика частина творчого доробку, народженого на Донеччині митця, який із 2014 року живе та працює в Києві, — залишилася на окупованих територіях.

Виставка відкрита для відвідування з 19 березня до 18 квітня у Національному центрі «Український дім» за адресою: вул. Хрещатик, 2.

Режим роботи: вівторок-неділя 11:00-19:00, понеділок — вихідний

Автор фото - Олег Семіохін