портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У Краматорську розпочався конгрес «Нові перспективи і подальші кроки в рамках співпраці між Україною та Радою Європи у Донецькій і Луганській областях»

Опубліковано 17 листопада 2016 року, 14:32

Сьогодні у залах ювелірного дому «SA&GA» у Краматорську розпочався дводенний тематичний захід «Нові перспективи і подальші кроки в рамках співпраці між Україною та Радою Європи у Донецькій і Луганській областях». У перший день представники Ради Європи в Україні обговорили перспективи реалізації програм і проектів Ради Європи у Донецькій і Луганській областях щодо захисту прав людини вимушено переміщених осіб, децентралізації і реформи місцевого самоврядування, гарантій та механізмів захисту прав людини у кримінальних провадженнях, реформи комунальних друкованих ЗМІ.

Заступник голови облдержадміністрації Ігор Стокоз взяв участь в обговоренні та зазначив, що якщо раніше дуже гостро стояла проблема поселення внутрішньо переміщених осіб, то сьогодні на Донеччині триває процес відновлення миру. «Це створення робочих місць, побудова житла, зміцнення гуманітарної складової. Також в цьому році ми започаткували програму відбудови інфраструктурних проектів – це близько 871 об'єкта», – розповів Ігор Стокоз.

«Цього року Донецька обласна адміністрація започаткувала програму, за якою компенсується половина відсотків за кредит. Але жоден банк у Донецькій області не хоче кредитувати вимушених переселенців. І ось тут постає проблема – як ми можемо розвивати середній бізнес, забезпечити діяльність фінансових структур? Друга проблема – у нас на лінії розмежування проживає близько 70 тисяч осіб – вони повністю відірвані від України. Я не можу назвати це населеними пунктами – це анклав. Є низка сіл, де живуть вимушені переселенці, які не просять гуманітарної допомоги, грошей – вони хочуть отримати умови, можливість, щоб займатися малим та середнім бізнесом. Ми зараз створюємо програму для переселенців, які хочуть самостійно опікуватися своїм майбутнім. У тому році була запущена програма по навчанню голів місцевого самоврядування у Східній Європі. І перша група від’їжджає цього тижня. Наступного року на навчання до країн Європи планується відправка підприємців, яким у процесі ми будемо надавати гранти», - наголосив у своїй доповіді заступник голови облдержадміністрації.

Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб в Україні Георгій Тука також звернувся до присутніх та зауважив, що коли мова йде про Донецьку та Луганську область, то у переважній більшості в уяві людей постає картинка війни. «І зламати цей стереотип не просто. Наші європейські партнери  хочуть допомогти. Маючи власний досвід керівництва Луганською областю, познайомився на одному з таких заходів з азербайджанською делегацією. На виступі вони наголосили, що повністю вирішили проблему з вимушеними переселенцями у власній країні. Але для цього знадобилося, вдумайтеся в ці цифри, - 17 років та 7 мільярдів доларів. У нас нема ані часу, ані такої кількості грошей», - відзначає він.

Основним напрямком роботи конгресу є сприяння ефективному діалогу та взаємодії між органами виконавчої влади центрального та місцевого рівнів, громадянським суспільством та експертною спільнотою у вирішенні найбільш актуальних проблем осіб, постраждалих внаслідок конфлікту, та підвищенні рівня життя населення Донецької та Луганської областей. У перспективі це надасть поглиблення співпраці між цільовими групами двох областей та Радою Європи в межах існуючих проектів і програм.

DSC00288 DSC00293 DSC00302 DSC00307 DSC00313 DSC00317

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації