портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У «Культурному хабі Донеччина» провели лекцію про Івана Мазепу

Опубліковано 15 лютого 2025 року, 17:17 , Управління культури і туризму облдержадміністрації

«Культурний хаб Донеччина» продовжує свою просвітницьку роботу з популяризації історії та культури України, особливо серед молодого покоління.

У співпраці з музейниками Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» з м. Батурин для відвідувачів хабу була проведена пізнавальна лекція під назвою «Іван Мазепа – життя заради останньої мрії».

Звісно, актуальною є і тема історії гетьманської столиці Батурина на Чернігівщині, що є яскравим прикладом осмислення постійної боротьби України за власну державу та незалежність; міста, яке було гетьманською резиденцією Дем’яна Ігнатовича, Івана Самойловича, Івана Мазепи, Кирила Розумовського.

Уявіть собі часи козаків, лицарів та гетьманів! Саме тоді жив Іван Мазепа – людина, яка мріяла про вільну та сильну Україну. Він був не просто гетьманом, а справжнім супергероєм свого часу!

Музейники розповіли про дитинство та юність Мазепи, про меценатські проєкти видатного гетьмана, завдяки яким з'являлися нові школи, церкви та друкарні.

Його роль у розбудові козацької держави та зміцненні обороноздатності країни. Звичайно, не обійшлося і без згадки про складні часи в історії, пов'язані з Полтавською битвою, але навіть у важкі моменти Мазепа не втрачав віри у свою мрію – незалежну Україну та любив свій народ.

Сьогодні важливо об’єднуватися навколо спільних історій та надихатися життєвими дорогами українських гетьманів, діяльність яких була спрямована на свободу Української державності та розбудову як країни європейського рівня.

Тому цей захід став екскурсом в історію і допоміг дізнатися більше про складну та трагічну постать великого гетьмана, викликав жвавий інтерес до глибшого розуміння постаті Івана Мазепи та його роль в історії України, відчути гордість за свою історію і культуру.