портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
або
Слідкуйте за нами в соц.мережах:

У культурному хабі Донеччина відбулись заходи в межах тижня безбар’єрності

Опубліковано 26 травня 2025 року, 10:15 , Управління культури і туризму облдержадміністрації

Діти показують дудл-арти, які намалювали на занятті

#тиждень_безбарєрності

25 травня «Культурний хаб Донеччина» провів важливу освітню ініціативу – кінопоказ серіалу «Безбар'єрна грамотність». Цей проєкт складається з серії коротких, але інформативних відеороликів. Він допомагає зрозуміти, що безбар'єрність — це середовище, де кожна людина, незалежно від її особливостей, віку чи життєвих обставин, може повноцінно брати участь у житті суспільства. Це про повагу до різноманіття, подолання упереджень та формування культури, де кожен почувається прийнятим і має рівні можливості.

Захід проведено в межах Національного тижня безбар’єрності, що реалізується в рамках стратегії створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Цього разу Культурний хаб Донеччина став особливим простором, що розчинив будь-які внутрішні бар'єри, запрошуючи кожного відвідувача зануритися в себе та повноцінно розкрити свій творчий потенціал.

Під чуйним керівництвом арттерапевтів Юлії Жданович і Наталії Малевич учасники інтенсиву досліджували палітру власних почуттів. Арттерапевтичний захід для дорослих розпочався зі створення настінних годинників у техніці декупажу.

Використовуючи фарби, серветки з візерунками, структурні пасти, декоративні елементи та годинникові механізми, відвідувачі створювали власні вироби. Це один із ефективних методів реабілітації, який не має протипоказань і обмежень, який дає можливість виразити свій внутрішній світ через творчість, пропрацьовуючи тему плинності часу, особистих ресурсів, меж і змін.

Далі відбувся арттерапевтичний захід для дітей, де використовуючи різноманітні художні техніки: малювання акриловими фарбами, аплікація, колажування, текстурні матеріали, крупи, тісто для ліплення, завдяки яким  діти створювали свої власні картини. Арт-терапія була спрямована на розвиток емоційного інтелекту, уяви, комунікативних навичок та здатності до самовираження.

Ілюстратор, дизайнер, карикатурист Денис Дрейман також провів захопливий сеанс з дудл-арту для дітей, що допомагає позбудеться негативних думок, ефективно запам’ятовувати, знаходити творчі рішення, розвивати креативність  мислення,   заспокоює.

А завдяки музичним заняттям з Katiko кожен учасник, незалежно від своїх можливостей, мав змогу вільно виразити себе через музику, відчуваючи гармонію та єдність.

Безбар’єрність — це коли ти можеш бути частиною суспільства, брати участь у суспільному житті на рівних. Коли твої думки важливі незалежно від того, чи ти говориш уголос, жестами чи через екран.


Відвідувачі культурного хабу роблять вироби

Діти тягнуть долоньки один до одного

Відвідувачі хабу роблять вироби

Жінки показують зроблені власноруч на занятті годинники