#тиждень_безбарєрності
25 травня «Культурний хаб Донеччина» провів важливу освітню ініціативу – кінопоказ серіалу «Безбар'єрна грамотність». Цей проєкт складається з серії коротких, але інформативних відеороликів. Він допомагає зрозуміти, що безбар'єрність — це середовище, де кожна людина, незалежно від її особливостей, віку чи життєвих обставин, може повноцінно брати участь у житті суспільства. Це про повагу до різноманіття, подолання упереджень та формування культури, де кожен почувається прийнятим і має рівні можливості.
Захід проведено в межах Національного тижня безбар’єрності, що реалізується в рамках стратегії створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
Цього разу Культурний хаб Донеччина став особливим простором, що розчинив будь-які внутрішні бар'єри, запрошуючи кожного відвідувача зануритися в себе та повноцінно розкрити свій творчий потенціал.
Під чуйним керівництвом арттерапевтів Юлії Жданович і Наталії Малевич учасники інтенсиву досліджували палітру власних почуттів. Арттерапевтичний захід для дорослих розпочався зі створення настінних годинників у техніці декупажу.
Використовуючи фарби, серветки з візерунками, структурні пасти, декоративні елементи та годинникові механізми, відвідувачі створювали власні вироби. Це один із ефективних методів реабілітації, який не має протипоказань і обмежень, який дає можливість виразити свій внутрішній світ через творчість, пропрацьовуючи тему плинності часу, особистих ресурсів, меж і змін.
Далі відбувся арттерапевтичний захід для дітей, де використовуючи різноманітні художні техніки: малювання акриловими фарбами, аплікація, колажування, текстурні матеріали, крупи, тісто для ліплення, завдяки яким діти створювали свої власні картини. Арт-терапія була спрямована на розвиток емоційного інтелекту, уяви, комунікативних навичок та здатності до самовираження.
Ілюстратор, дизайнер, карикатурист Денис Дрейман також провів захопливий сеанс з дудл-арту для дітей, що допомагає позбудеться негативних думок, ефективно запам’ятовувати, знаходити творчі рішення, розвивати креативність мислення, заспокоює.
А завдяки музичним заняттям з Katiko кожен учасник, незалежно від своїх можливостей, мав змогу вільно виразити себе через музику, відчуваючи гармонію та єдність.
Безбар’єрність — це коли ти можеш бути частиною суспільства, брати участь у суспільному житті на рівних. Коли твої думки важливі незалежно від того, чи ти говориш уголос, жестами чи через екран.