У прифронтовому Лебединському у вересні запрацює агентський пункт Пенсійного фонду, де жителі Лебединського, Сопиного, Бердянського та Калинівки зможуть отримати консультації та роз’яснення щодо пенсійного забезпечення, замовити та отримати довідки з Державного реєстру застрахованих осіб про доходи та страховий стаж, здійснити попередню правову оцінку документів на призначення і перерахунок пенсії тощо.
Агентський пункт буде розташований у будівлі Лебединської сільради. Зараз у приміщенні завершується ремонт. Для пункту придбали меблі та обладнання.
На Донеччині працює вже 43 агентських пункти (віддалених робочих місць, створених поза межами приміщень Пенсійного фонду області) та 134 віртуальних (інтерактивних) робочих місця в усіх територіальних громадах. Там надаються послуги засобами скайп-зв’язку. За інформацією начальника Головного управління ПФУ в Донецькій області Наталії Рад, протягом півріччя за допомогою цієї системи було надано 7 тисяч 600 консультацій і роз’яснень щодо пенсійного забезпечення і змін у законодавстві.
7 агентських пунктів Пенсійного фонду діють на лінії зіткнення: у Світлодарську, Миронівському, Верхньоторецькому, Новгородському, Чермалику, Новотроїцькому, Гранітному. Через них людям надали понад 4,5 тис консультаційних послуг.
Відкриття агентських пунктів та дистанційні форми обслуговування дають можливість максимально наблизити пенсійні послуги до людей та зменшити потік звернень до управлінь пенсійного фонду.
За інформацією ГУ Пенсійного фонду України в Донецькій області, загалом на території регіону на лінії зіткнення розташовані 84 населені пункти. Потреба на виплату пенсій 66,8 тис. особам, які проживають на лінії зіткнення, складає 324,3 млн грн. Виплата пенсій здійснюється своєчасно і в повному обсязі через 39 поштових відділень та 26 відділень банківських установ.
На обліку в управліннях Пенсійного фонду області перебуває 1222,7 тисяч пенсіонерів. З них 514,8 тисяч - внутрішньо переміщені особи (42 відсотки від загальної чисельності).