В рамках візиту групи представників Європейського Союзу до районів України, прилеглих до Азовського моря, в Маріуполі відбулась їх зустріч з керівництвом Донецької області на чолі з заступником голови Донецької облдержадміністрації Ігорем Стокозом, представниками місцевих рад та адміністрацій. Делегацію ЄС склали Виконавчий директор з питань Європи та Центральної Азії в Європейській службі зовнішньої дії Томас Майр-Гартінг та керівник Групи підтримки України при Єврокомісії Петер Ваґнер. До неї також увійшли представники низки інших департаментів Єврокомісії.
Ігор Стокоз привітав присутніх та коротко розповів про економічну, соціальну, військову та політичну ситуацію в регіоні.
«Військово-політична ситуація в області характеризується головним чином ситуацією на лінії розмежування. Найбільш гарячими точками є Авдіївський, Маріупольський, Бахмутський напрямки, а також Світлодарська дуга. Незважаючи на те, що ЗСУ дотримуються режиму припинення вогню, опорні пункти піддаються обстрілам. При цьому використовується стрілецьку зброю, міномети, гранатомети, артилерія. Періодичне збільшення напруги виникає в результаті активності окупаційних військ уздовж всієї лінії розмежування», – зауважив Ігор Стокоз.
За його словами, напругу задає і той факт, що в акваторії Азовського моря внаслідок блокування Керченської протоки кораблі не можуть здійснювати логістику та доставляти вантажі.
Головною метою місії ЄС стала оцінка економічної, соціальної та політичної ситуації в регіоні, який відчутно постраждав внаслідок режиму перевірок, який Росія ввела на Азовському морі. Особливо регіон постраждав після ескалації конфлікту в Керченській протоці та Азовському морі, яка сталася 22 листопада 2018 року.
Європейський Союз, зокрема лідери ЄС, під час зустрічі Ради Європи, що відбулась у грудні, послідовно й неодноразово наголошували на тому, що РФ повинна негайно звільнити усіх незаконно затриманих українських моряків, повернути захоплені кораблі та забезпечити вільний прохід усіх суден через Керченську протоку.
Зустрічі з представниками громадянського суспільства, наукових закладів та бізнесу плануються також у Мелітополі, Бердянську та навколишніх районах.
За результатами висновків, які отримає місія, ЄС проведе оцінку того, як посилити підтримку Приазов’я, ґрунтуючись, зокрема, на чинних програмах та у співпраці з європейськими фінансовими інституціями.