Писанка – це символ сонця, відродження, любові й краси; вона має дохристиянське походження і зародилася в язичницьку давнину. За віруваннями, писанка є джерелом зародження життя, початком Всесвіту.
Пташине яйце, розписане мініатюрним орнаментом, називають писанкою. Назва її походить від слова “писати”, тобто прикрашати орнаментом. Оздоблюються писанки геометричним, рослинним зооморфним (риби, птахи,звірі, людина), пейзажним орнаментами, християнськими символами. Це одна із стародавніх форм українського народного розпису, у якому наші пращури втілювали свої прагнення, віру.
Писанкарство - старовинне мистецтво наших предків. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення. Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку.
І саме тому кожного року на передодні Великодніх Свят у Волноваському районному центрі культури і дозвілля на базі народного пошуково-дослідницького фольклористичного гурту «Заграйярочка» проходять цікаві творчі майстер-класи з розпису традиційної писанки. 2017 рік не став винятком, бо 11 квітня пройшли не менш цікаві два майстер-класи для більш ніж 30 творчих керівників сільських будинків культури Волноваського району та бажаючих дітей міста Волновахи.
Своїми знаннями та умінням писати великодню писанку поділилася майстриня – керівник гурту «Заграйярочка» Ірина Крюченко.
Учасники майстер-класу з писанкарства дізналися про зміст закодованих символів, пізнали особливості розпису та навчалися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти, були ознайомлені із технікою виконання цього прекрасного виробу, прослухали цікаву розповідь про історію писанки та чим вона відрізняється від крашанок, дряпанок, крапанок та розмальованок і т.д…
Процес виготовлення писанки досить складний, потребує особливого терпіння та вміння. Тому під час роботи над писанкою у етнічній кімнаті панувала тиша. Учасники, мов зачаровані, тримали писачок в руках. Писачок ніби сам виводив із воску геометричні і рослинні орнаменти. Далі яйця фарбували. Послідовність кольорів визначають окремо для кожного випадку, але завжди за принципом "від найсвітлішого до найтемнішого".
На майстер-клас завітала також делегація керівництва міста та району на чолі голови Волноваської райдержадміністрації Олександра Баранника, які підбадьорили учасників та привітали усіх із Світлим святом Великодня.
Волноваська райдержадміністрація