Щороку 2 лютого світ відзначає важливу екологічну дату – Всесвітній день водно-болотних угідь. З цієї нагоди відбулося засідання Донецького обласного дитячого екологічного парламенту (ДЕП) у форматі онлайн-конференції. У заході взяли участь 69 учасників – учні та студенти закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
Під час конференції обговорювалися важливі питання законодавчого регулювання охорони водно-болотних угідь в Україні та особливостей їх обліку в Донецькій області. Учасники переглянули авторський відеоролик у форматі TikTok від лідерів ДЕПу, ознайомилися з екологічним альбомом «Водно-болотні угіддя Донеччини», взяли участь у тематичних інтерактивних іграх на платформі Wordwall.
Галина Семеніхіна, провідна фахівчиня з екологічної освіти регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик», розповіла про серйозну шкоду, яку спричинила збройна агресія рф водним ресурсам Донеччини. Через військові дії фіксуються розливи нафтопродуктів від знищеної техніки, забруднення води залишками боєприпасів та хімічними речовинами з ракетного палива.
Учасники парламенту наголосили, що кожен може зробити свій внесок у збереження довкілля. Війна завдає величезної шкоди екосистемі, але саме через екопросвітництво, природоохоронні ініціативи та активну громадянську позицію ми можемо впливати на майбутнє. Від дій кожного залежить, у якому світі ми житимемо завтра.







