портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
або
Слідкуйте за нами в соц.мережах:

Україна та ЄС підбили підсумки прогресу реформ і підготовки до відкриття переговорних кластерів

Опубліковано 19 березня 2026 року, 09:33

У Брюсселі відбулося дев’яте засідання Комітету асоціації між Україною та ЄС, яке стало важливим етапом координації подальших реформ і підготовки до наступного етапу переговорного процесу щодо членства України в Європейському Союзі.

Українську делегацію, до складу якої у форматах онлайн та офлайн увійшли понад 100 представників органів державної влади, очолив Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олександр Ільков.

З боку Європейського Союзу співголовували Директор Служби зі зв’язків з Україною Генерального директорату Європейської Комісії з питань розширення та Східного сусідства (DG ENEST) Анна Ярош-Фріс та виконувач обовʼязків заступника Керуючого директора у справах України Європейської служби зовнішньої діяльності Байба Тавареса. У засіданні взяли участь представники низки генеральних директоратів Європейської Комісії, Європейської служби зовнішньої діяльності та Представництва Європейського Союзу в Україні.

Активізація роботи двосторонніх органів асоціації, особливо після завершення скринінгу, стала важливим елементом структурованого діалогу щодо впровадження реформ, своєчасної оцінки прогресу переговорного процесу та визначення спільних технічних кроків, які відображаються у відповідних операційних висновках.

Серед пріоритетних питань 9 засідання – підготовка до відкриття переговорних кластерів, виконання дорожніх карт реформ та подальша гармонізація українського законодавства з acquis ЄС.

Генеральний директор Урядового офісу Олександр Ільков зазначив, що Україна налаштована зберігати високий темп європейської інтеграції. У межах цього процесу наразі триває фіналізація підготовки проекту Національної програми адаптації законодавства до acquis ЄС.

Підбиваючи підсумки зустрічі, сторони відзначили продуктивність дискусій та підтвердили спільну готовність до подальшого поглиблення співпраці. За результатами засідання сторонами будуть ухвалені операційні висновки, які визначатимуть подальші кроки співпраці у межах Угоди про асоціацію та переговорного процесу щодо вступу України до ЄС.

* Згідно інформації з сайту: https://eu-ua.kmu.gov.ua/news/

Інші новини за темою