У штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відбулось засідання Ради Україна-НАТО на рівні послів, присвячене питанню енергетичної безпеки і захисту критичної енергетичної інфраструктури України напередодні зимового періоду.
У засіданні онлайн взяли участь Перший заступник Міністра енергетики України Юрій Шейко та Заступник начальника штабу Командування Повітряних Сил Збройних Сил України бригадний генерал Олександр Гуменюк.
Представник Міністерства енергетики України поінформував союзників про стан української енергосистеми, потреби у критично важливому обладнанні, зокрема генераторах, трансформаторах, запасних частинах, а також про заходи, які вживає українська влада для зменшення наслідків російських атак. Юрій Шейко привернув окрему увагу до того, що дії рф ставлять під ризик роботу українських АЕС і створюють суттєві загрози для ядерної безпеки.
Олександр Гуменюк зазначив, що за останній місяць держава-агресор суттєво активізувала комбіновані повітряні удари по об’єктах енергетичної інфраструктури, у декілька разів наростила виробництво ударних дронів, які використовує для цього та постійно вдосконалює тактику атак.
Українські представники наголосили на тому, що посилення української протиповітряної оборони є критично необхідним для збереження критичної інфраструктури, а відтак Україна потребує додаткових систем ППО та ракет до них.
Було також наголошено, що для нашої країни вкрай важливо отримати дозвіл на застосування далекобійної зброї, наданої союзниками, для ударів по військовим об’єктам на території Росії, адже ураження носіїв ракет та складів є одним із найбільш ефективних засобів упередження російських атак.
У свою чергу, держави-члени НАТО заявили про готовність забезпечити Україну всім необхідним для успішного проходження зимового періоду та підтвердили, що робитимуть все можливе для підтримки, захисту та відновлення української енергосистеми. Вони також наголосили на важливості активізації зусиль з посилення протиповітряної та протиракетної України.
* Згідно інформації з сайту https://nato.mfa.gov.ua/news