портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

В Донецькій області реалізується освітня програма «Майстерня сільських ініціатив»

Опубліковано 27 березня 2019 року, 15:15 , Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації

В Донецькій області, вже п’ятий рік поспіль, громадською організацією «Інша освіта» у співпраці з КПНЗ ДОДМЦ успішно реалізовується освітня програма «Майстерня сільських ініціатив» 

"Майстерня сільських ініціатив" - це програма неформальної громадянської освіти молоді Донецької, Закарпатської та Черкаської областей. 

Цілі програми: 

- розвиток сільського публічного простору; 

- створення мотивуючого середовища для молоді, яка прагне реалізуватися локально - сприяння залучення молодих людей до діяльності громадських молодіжних і дитячих організацій на селі; 

- підтримка молодіжних ініціатив, що спрямовані на соціальний, культурний, освітній розвиток села; 

- розширення мережі нових форм навчання для сільської молоді (через проведення семінарів, майстер-класів, самоорганізованих гуртків); 

- сприяння розвитку волонтерства на селі. 

Саме творення позитивних змін у громаді є головною метою програми. Цього року до програми долучились учні з 7 шкіл Черкаської ОТГ та учні НВК №14 смт. Олексієво-Дружківка. Вже два етапи програми позаду. 

Перший етап «Майстерня ідей» відбувся у Святогірську. Учасники знайомилась один з одним, працювали над навичками майбутнього, міркували над тим, що таке громада і якою має бути громада мрії, генерували ідеї для своїх майбутніх ініціатив. Ці п’ять днів стали простором де народжувались та формувалися ініціативи учасників. 

З 7 по 10 березня відбувся другий етап програми «Майстерня дій» у Краматорську. Учасники разом опанували навички та інструменти проектного менеджменту. Навчились перетворювати свою ідею у конкретну ціль та визначили кроки її досягнення, навчились визначати свою цільову аудиторію та працювати з нею, дізналися про командні ролі за М. Белбіном, розібралися з ресурсами, які знадобляться під час реалізації ініціативи, та навчились планувати бюджет та робити з календарним планом. 

16-17 та 23-24 березня пройшли окремі семінари по громадам. Написання текстів для анонсів та презентації ініціативи, канали комунікації, пошук ресурсів та спілкування зі спонсором все це доповнило знання учасників на їх шляху до реалізації власних ініціатив. 

Попереду важливий етап реалізації ініціатив. Ляльковий театр, та відкриття волейбольного майданчику, створення фотозони та спортивний турнір, кінотеатр під відкритим небом та облаштування дитячої площадки. Все це і не тільки учасники програми втілять в життя найближчим часом. А в липні вони зможуть розказати про свій досвід та почути про досвід інших підчас заключного етапу програми« Майстерня досвіду» в місті Ужгород.