14 листопада 2019 року в м. Краматорськ на базі Краматорської української гімназії відбулася V ювілейна обласна науково-практична конференція з національно-патріотичного виховання «Досягнення та виклики національно-патріотичного виховання в регіоні». Організатор — Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти за підтримки департаменту освіти і науки облдержадміністрації.
Уже вп’яте освітяни області, небайдужі до проблем національної розбудови держави, збираються на цьому заході, щоб поділитися досвідом виховної роботи національно-патріотичного напрямку.
Серед гостей були начальник відділу цивільно-військового управління Об’єднаного командного пункту Об’єднаних сил полковник Гуменний Юрій Григорович, а також керівник групи експертів Збройних Сил США з питань цивільно-військового співробітництва капітан Джеймс Ранкін.
До роботи Конференції долучилися близько 300 педагогів Донеччини. Протягом заходу були розглянуті актуальні питання:
збереження історичної пам’яті та формування української національної ідентичності молодого покоління у сфері освіти;
наступність і створення всеосяжного виховного простору в освітній системі, особливості військово-патріотичного виховання в умовах прикордоння;
роль духовно-культурного компонента в національно-патріотичному вихованні;
інтеграція українознавчого компонента в урочну діяльність як засіб реалізації положень Нової української школи.
Згідно з Регіональним планом заходів із підготовки та відзначення в Донецькій області Дня Гідності та Свободи у 2019 році, затвердженим розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 01 листопада 2019 року № 1206/5-19, педагоги області обговорили питання створення освітнього середовища, яке допоможе зберегти та донести до дітей та учнівської молоді регіону об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, віддати належну шану патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей та національних інтересів нашої держави.
У межах Конференції працювали інтерактивні локації, де були проведені майстер-класи щодо розробок квест-ігор, стрільби з луку, мистецтва середньовічних мечників. За участі працівників міжнародної організації «The Halo Trust» присутні могли поглибити знання з протимінної безпеки. Військовослужбовці Операції Об’єднаних Сил допомагали вдосконалювати навички первинної медичної допомоги.
Після пленарного засідання учасники продовжили роботу в 5 секціях, де спікери ділилися останніми досягненнями в області національно-патріотичного виховання, акцентували увагу на ключових аспектах розбудови всеосяжного виховного простору й окреслили основні актуальні напрями подальшої роботи.
Захід, що сприяв поглибленню знань та налагодженню творчих зав’язків педагогів області, пройшов у дружній атмосфері співпраці.





