11 квітня 2023 року за участі заступниці голови облдержадміністрації Юлії Костюніної в освітньому хабі «Донеччина» проведено святковий захід для дітей, батьків і педагогів з Донецької області, які тимчасово мешкають у м. Київ. Толока «Не щодень – Великдень, або Великдень на гостину просить» зібрала понад 50 осіб з Лиманської, Краматорської, Костянтинівської, Дружківської, Мар’їнської, Торецької, Соледарської, Слов’янської територіальних громад.
На майстерках організатори хабу знайомили відвідувачів із традиціями святкування Великодня в Україні та інших країнах світу, з особливостями орнаментів писанки в різних регіонах, розучували пісні-гаївки.
Батьки разом із дітьми долучилися до розфарбовування писанок у різних техніках і виготовлення прикрас для оздоблення великоднього кошика. Усі разом водили хороводи, готували театралізовані мінівистави, брали участь в іграх-руханках, створювали колажі про великодні традиції країн Європи, вчили популярні англомовні римівки.
Окремо для дорослих працювала локація «Дерево життя», де знайомили з історією виникнення та символікою Великоднього дерева як відображення світового устрою. Запрошені створювали пасхальні прикраси, зокрема паперові об’ємні писанки, птахів та Берегиню – символ роду. Прикрашаючи дерево життя власноруч виготовленими поробками, дорослі загадували бажання та вітали гостей хабу із прийдешнім святом Великодня.
«Дуже вразила кількість різноманітних локацій. Слухали із цікавістю не тільки діти, а й дорослі. Дізналися багато чого нового. Приємно здивувала інтерактивна форма, адже діти рухалися, спілкувалися, танцювали», – поділилася враженнями від толоки гостя Юлія з м. Лиман.
Уже традиційно родинні зустрічі в освітньому хабі «Донеччина» проходять у дружній атмосфері, де кожен відчуває затишок. Це простір для розвитку, спілкування, взаємопідтримки та популяризації звичаїв і традицій українського народу.
За інформацією департаменту освіти і науки облдержадміністрації
![](/storage/app/thumbnails/1ac/8d1/7cf/caf41883-2f9e-4f77-aea7-ddd8d1cfa04e_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/64c/ac5/943/275714e8-b350-44df-abe5-d1f721f7d506_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/269/fb9/dd7/2104a707-7b49-4380-9cb1-853d4dcdd31e_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/df8/3b3/6af/ea579cbe-738f-4d0e-b59c-305b34793378_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/b04/e1a/3c0/e59ea808-7fde-4278-a37b-d069a441edea_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/734/f46/3e0/e649ee82-5a07-417d-bbdf-11996b93cd1d_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/c19/2ad/51d/b99699f3-327e-4b72-9c7d-00c609884147_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/e13/80e/e8d/5605d65e-9458-4e06-b1ba-ec1bdb6fbaf8_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/619/7de/17e/fb06ba6f-d354-4cde-adaa-807e70051f35_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/f1d/f7a/312/2c9c17ec-7e6e-4ea6-977e-96f597d09853_820x360.jpg)