портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

В Україні 39 тисяч дітей отримали статус постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Опубліковано 10 серпня 2020 року, 12:31

Понад 190  тисяч дітей стали вимушеними переселенцями через збройну агресію Російської Федерації проти України. Про це йдеться у щорічної доповіді за 2019 рік про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні, яку було презентовано у Донецькій облдержадміністрації 10 серпня. 

За даними Мінсоцполітики, станом на 31 грудня 2019 року зареєстровано понад 190 тисяч дітей, які отримали статус ВПО. Водночас статус дитини, яка постраждала внаслідок бойових дій отримали всього 39 тисяч осіб, що становить лише 20%.  

Під час заходу заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна подякувала представнику Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павлу Лисянському за дотримання державної позиції, наголосила на необхідності додержання та захисту прав і свобод людини, і запевнила у підтримці ініціатив.

 «Завдяки перемовинам вдалося з тимчасово окупованої частини Луганської області прийняти 332 ув’язнених, та 13  - з тимчасово окупованої частини Донецької області. Ці люди відбували покарання на окупованій території та їх термін сплив. Таким чином реалізовано право на захист та свободу людини», - наголосив Павло Лисянський.

Також він зазначив, що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова кожного місяця відвідує Донбас. Здійснено 66 моніторингових візитів щодо дотриманням соціальних прав людини в умовах децентралізації, підведені підсумки та внесене конституційне подання. Загалом за порушення прав людини на посадовців різного рівня складено 41 адміністративний протокол.