портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

В Україні дозволили щеплювати громадських діячів проти COVID-19 з метою популяризації вакцинації у випадках, коли існують залишки доз вакцин

Опубліковано 01 березня 2021 року, 17:23

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов підписав Наказ № 369 від 01.03.2021 про внесення змін до Дорожньої карти з впровадження вакцинації проти COVID-19, які дозволяють з початку кампанії використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів з метою популяризації імунізації проти коронавірусної хвороби.

Вакцина Covishield/AstraZeneca поставляється в Україну у багатодозних флаконах. Кожен флакон вакцини Covishield/AstraZeneca містить 10 доз препарату. Після відкриття флакона, вакцина  має бути використані протягом 6 годин, скільки й триває одна сесія мобільної виїзної бригади. Повторне заморожування вже відкритого флакона або використання його після 6 годин з моменту відкриття заборонене. В таких випадках, невикористані дози вакцини мають бути утилізовані.

З метою зниження ризиків недовикористання вакцини з вже відкритих флаконів, згідно з наказом, громадських діячів, діячів культури та спорту, лідерів релігійних спільнот, тощо рекомендовано вакцинувати у випадках, коли під час вакцинальної сесії проти COVID-19:

  • зафіксована відмова від вакцинації серед тих людей, які попередньо давали згоду на щеплення

  • виявлено протипоказання до вакцинації у тих, які прийшли на вакцинальну сесію

  • кількість людей, що вакцинуються в день роботи мобільної бригади недостатня для повного використання (10 доз з одного флакону) всіх відкритих флаконів з вакциною


Нагадаємо, що вакцинація проти COVID-19 розпочалася 24 лютого 2021 року Україну із прибуттям першої партії вакцини AstraZeneca/Covishield виробництва Serum Institute of India (Інститут сироватки крові, Індія) у кількості 500 тис. доз.

Згідно з Дорожньою картою з проведення вакцинації від COVID-19 в Україні, імунізація відбуватиметься в п’ять етапів. На першому етапі щеплюватимуть медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті.

На цьому етапі вакцинація здійснюватиметься мобільними бригадами. На другому до них долучаться пункти щеплення.

Усі щеплення є добровільними й безоплатними. 

Дізнайтеся більше про вакцинацію від COVID-19 на сайті vaccination.covid19.gov.ua

Інші новини за темою