портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У Міжнародний день жестових мов перша леді Олена Зеленська та співачка ROXOLANA вийшли зі спільним проєктом

Опубліковано 23 вересня 2022 року, 18:38

У Міжнародний день жестових мов, 23 вересня, перша леді Олена Зеленська та співачка ROXOLANA вийшли зі спільним проєктом, який присвячено безбар'єрному спілкуванню. Так, презентовано оновлений інклюзивний кліп на пісню «Говори», де різні герої жестовими мовами різних країн закликають до безбар’єрного спілкування.

«Минулого року я випустила два кліпи жестовою мовою, адже сотні тисяч українців мають порушення слуху. Цього року через війну багато з них змушені були виїхати за кордон. Мені хотілося підтримати їх і показати, що вони не самотні, що кордони, які зараз розділяють українців, не мають заважати нам спілкуватися і підтримувати одне одного», – каже ROXOLANA.

У зйомках взяла участь перша леді Олена Зеленська – українською жестовою мовою вона закликає говорити.

«Сотні тисяч українців мають порушення слуху. Значна частина з них виїхала, шукаючи безпеки за кордоном. Ці люди мають адаптуватися до іншого життя, і кожен з нас може їм у цьому допомогти – увагою, підтримкою, простими фразами: я тебе розумію, ми все зможемо, бо зрештою – ми єдині, ми – разом!», – пише перша леді у своєму Facebook.

У часи війни, коли нас і так розділяє багато кордонів та бар’єрів, як ніколи важливо розуміти та підтримувати одне одного – одна з основних ідей кліпу. Вона звучить закликом вивчати жестову мову й руйнувати бар’єри у спілкуванні, щоб завжди мати змогу сказати про головне: вдячний тобі, дякую, що поруч, говори зі мною, я тебе розумію, я тебе чую.

«Звичайне «як ти?» із початком повномасштабного вторгнення стало синонімом любові та турботи. А що, як людина не може почути вашого «як ти?» через порушення слуху? У іншій країні. І її єдина рідна мова – жестова. Уявіть, яку тоді силу матиме ваше слово!», – додала перша леді.

Герої відео показують, що жестова мова по-різному «звучить» англійською, українською, польською, іспанською та французькою. Всього у світі понад 300 жестових мов. 

«Ми хотіли подякувати людям у різних країнах, які допомагають нашим переселенцям із порушеннями слуху. А також – навчити всіх бажаючих хоча б кільком фразам різними жестовими мовами, щоб незважаючи на обставини, люди могли спілкуватися одне з одним і підтримувати одне одного у непрості часи. Також я надзвичайно вдячна за участь у зйомках першій леді Олені Зеленській за спільнодію у цьому соціальному проєкті. Вона надихає Україну і українців на те, щоб безбар'єрність ставала не чимось винятковим або особливим, а повсякденною нормою», – зазначила співачка.

Зйомки кліпу відбувалися у Києві, участь у них взяли представники театру міміки та жесту «Райдуга», в якому працюють нечуючі та слабочуючі актори.

У 2021 році ROXOLANA написала пісню «Говори» на слова відомого українського поета Юрія Іздрика. Пісня стала частиною проєкту Ukraine Is, який поєднав сучасну музику та українську поезію. Приспів у відео до пісні був записаний жестовою мовою за участі людей з порушеннями слуху.

23 вересня 2021 року до Міжнародного дня жестових мов співачка випустила інклюзивну відеоверсію пісні «Говори». Адаптувала пісню перекладачка жестової мови Ксенія Олійник, яка також взяла участь у зйомках інклюзивного лірик-відео.

9 лютого ROXOLANA записала жестовою мовою композицію Girls, з якою вона брала участь у фіналі Національного відбору «Євробачення-2022».