Онлайнову нараду щодо евакуації дітей з прифронтових громад провела Віце-прем’єр-міністерка України – Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.
Вадим Філашкін доповів що, з 7 квітня, коли на Донеччині розпочалася евакуація дітей в примусовий спосіб, вже вдалося вивезти до більш безпечних регіонів України 528 дітей.
Однак ситуація на фронті загострюється, тому обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вважає за доцільне розширити список населених пунктів, із яких проводиться примусова евакуація. Йдеться про Торецьк, Щербинівку, Петрівку, Неліпівку і Північне Бахмутського району та Очеретине, Катеринівку і Єлизаветівку Покровського району.
Рішення вже узгоджене з ОСУВ «Таврія» і «Хортиця», тепер його має схвалити Віце-прем’єр-міністерка України – саме про це просив на нараді Вадим Філашкін.
"Безпека дітей – один із найвищих пріоритетів держави. Коли батьки не справляються зі своїми батьківськими обов’язками і наражають дітей на смертельну небезпеку, держава повинна втрутитись. Це міра крайня, але необхідна", - сказав заступник голови Донецької облдержадміністрації.
Насамкінець Вадим Філашкін подякував поліції, рятувальникам, місцевим адміністраціям і волонтерам, які, ризикуючи своїм життям, евакуюють людей із найгарячіших точок, і пані Ірині Верещук за чудове розуміння ситуації і сприяння в її вирішенні.
![](/storage/app/thumbnails/aed/a8e/7c7/3800307f-b283-4c2c-8596-d0bda02c942a_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/905/e0c/9cf/d54510aa-73a1-4107-b8dc-fa75b5954521_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/4be/94b/a12/1f7930ec-a9fe-43d8-a56b-41c5cd6ddfb1_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/3cc/94c/af5/4af9bdeb-d40f-4152-9dc1-de30ba57874e_820x360.jpg)